I bardzo dobrze! Takie są skutki ohydnej prowokacji - Polskie Radio rezygnuje z produktów Maspexu

@DemaskatorProp

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

Do firmy Maspex należy m.in. Tiger, który kilka dni temu był reklamowany w ohydny sposób - obrażając Powstańców Warszawskich i pamięć o Nich. Na skutki nie trzeba było czekać. Dzisiaj Polskie Radio podało, że rezygnuje z korzystania z produktów firmy Maspex. Można się spodziewać, że nie będą jedyni

O skandalu z reklamą Tigera informujemy od kilku dni. Umieszczona w internecie grafika przedstawiała rękę z gestem środkowego palca z podpisami „1 sierpnia. Dzień Pamięci” oraz „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”.

Internet zareagował oburzeniem. Posypały się wezwania do bojkotu wszystkich produktów firmy Maspex i słowa krytyki wobec agencji reklamowej J. Walter Thompson, która przygotowała reklamę. Redaktor TVP Info Michał Rachoń, zapowiadając w środę swój program, wylał napój na podłogę, zgniótł puszkę i wyrzucił – to był jego komentarz do reklamy szkalującej pamięć blisko 200 tys. zamordowanych w powstaniu Polaków.

Michał Rachoń wylewa Tigera przed kamerami. WIDEO z akcją dziennikarza hitem internetu

Już wcześniej podawaliśmy, że po tej reklamie produkt ma zniknąć ze stacji paliw jednego z koncernów – wynikało z nieoficjalnych informacji.

A teraz wiadomość w pełni oficjalna. Polskie Radio rezygnuje z korzystania z produktów firmy Maspex. "Do tej pory kupowaliśmy np. soki Tarczyn" - podała rozgłośnia.

"Decyzja Zarządu Polskiego Radia jest reakcją na skandaliczną reklamę napoju energetycznego produkowanego przez firmę Maspex" - podano.

- Polskie Radio jest przywiązane do tradycji patriotycznych i nie może popierać działalności, która obraża naszych bohaterów. Informujemy, że wycofanie już zakupionych produktów firmy Maspex nastąpi nak najszybciej" - podkreślono.

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmarł trener Janusz Wójcik

Zmarł trener Janusz Wójcik

"Polski surrealizm" w Nowym Jorku.…

"Polski surrealizm" w Nowym Jorku.…

Klub Krychowiaka zwolnił trenera

Klub Krychowiaka zwolnił trenera

Powołano szefa Narodowego Instytutu…

Powołano szefa Narodowego Instytutu…

Rozebrano pomnik „Wdzięczności dla Armii…

Rozebrano pomnik „Wdzięczności dla Armii…

Zmarł trener Janusz Wójcik

/ Zureks; commons.wikimedia.org/wiki/File:Janusz_W%C3%B3jcik2.jpg

W wieku 64 lat zmarł Janusz Wójcik, w latach 1989–1992 trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej mężczyzn, która zdobyła srebrny medal igrzysk w Barcelonie.

Wójcik w latach 1997–1999 był też selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów.

Działał też w polityce, głównie jako poseł Samoobrony.  W Sejmie V kadencji objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Zasiadał też w Komisji Łączności z Polakami za Granicą i był wiceprzewodniczącym podkomisji ds. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl