I bardzo dobrze! Takie są skutki ohydnej prowokacji - Polskie Radio rezygnuje z produktów Maspexu

@DemaskatorProp

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

Do firmy Maspex należy m.in. Tiger, który kilka dni temu był reklamowany w ohydny sposób - obrażając Powstańców Warszawskich i pamięć o Nich. Na skutki nie trzeba było czekać. Dzisiaj Polskie Radio podało, że rezygnuje z korzystania z produktów firmy Maspex. Można się spodziewać, że nie będą jedyni

O skandalu z reklamą Tigera informujemy od kilku dni. Umieszczona w internecie grafika przedstawiała rękę z gestem środkowego palca z podpisami „1 sierpnia. Dzień Pamięci” oraz „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”.

Internet zareagował oburzeniem. Posypały się wezwania do bojkotu wszystkich produktów firmy Maspex i słowa krytyki wobec agencji reklamowej J. Walter Thompson, która przygotowała reklamę. Redaktor TVP Info Michał Rachoń, zapowiadając w środę swój program, wylał napój na podłogę, zgniótł puszkę i wyrzucił – to był jego komentarz do reklamy szkalującej pamięć blisko 200 tys. zamordowanych w powstaniu Polaków.

Michał Rachoń wylewa Tigera przed kamerami. WIDEO z akcją dziennikarza hitem internetu

Już wcześniej podawaliśmy, że po tej reklamie produkt ma zniknąć ze stacji paliw jednego z koncernów – wynikało z nieoficjalnych informacji.

A teraz wiadomość w pełni oficjalna. Polskie Radio rezygnuje z korzystania z produktów firmy Maspex. "Do tej pory kupowaliśmy np. soki Tarczyn" - podała rozgłośnia.

"Decyzja Zarządu Polskiego Radia jest reakcją na skandaliczną reklamę napoju energetycznego produkowanego przez firmę Maspex" - podano.

- Polskie Radio jest przywiązane do tradycji patriotycznych i nie może popierać działalności, która obraża naszych bohaterów. Informujemy, że wycofanie już zakupionych produktów firmy Maspex nastąpi nak najszybciej" - podkreślono.

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Pierwszy raz od 59 lat! Papież spotka się z prezydentem tego kraju

/ fot. P. Tracz/ KPRM

Jak ogłosiła Stolica Apostolska, już wkrótce – dokładnie ma to nastąpić 5 lutego – Ojciec Święty przyjmie na audiencji prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Tym samym potwierdzono wcześniejsze informacje tureckich mediów na temat planowanego spotkania.

Według tureckiej prasy, w centrum rozmów papieża z Erdoganem będzie sprawa Jerozolimy w związku z napięciami, do jakich doszło po decyzji prezydenta USA Donalda Trump o uznaniu jej za stolicę Izraela.

To będzie pierwsza od 59 lat wizyta prezydenta Turcji w Watykanie.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl