Do plaży dopływa ponton z imigrantami. I się zaczęło... WIDEO

Udostępnij

To nagranie obiegło już cały świat! Ku zaskoczeniu turystów, do jednej z hiszpańskich plaż przypływa ponton, z którego wyskakują imigranci i rozbiegają się między zdziwionymi ludźmi.

Jeden z turystów przebywający na plaży w Zahara de los Atunes, na południowym wybrzeżu Hiszpanii, nagrał niecodzienną sytuację. Z pontonu, który przybił do brzegu wyskoczyło kilkadziesiąt imigrantów, którzy w błyskawicznym tempie rozbiegli się po plaży. 

Zaniepokojeni turyści wezwali policję. Jednak zanim funkcjonariuszom udało się dotrzeć na plażę, przybysze zdołali uciec.

Pontony z nielegalnymi imigrantami z Afryki to coraz częstszy widok u wybrzeży europejskich krajów.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: The Guardian, youtube.com, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Pożar składowiska opon. Trudna akcja strażaków

/ tpsdave/pixabay.com

  

– Ponad 190 strażaków walczy z pożarem składowiska opon w Trzebini. Obecnie trwa budowa linii gaśniczej, dzięki której możliwe będzie podanie wody z pobliskiego zbiornika wodnego – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej, Sebastian Woźniak.

Pożar wybuchł około godziny 1:30 na składowisku o powierzchni ok. 1 ha, ale ogniem objęty jest mniejszy teren o powierzchni 40 na 50 metrów. Okolica jest spowita gęstym dymem.

Akcja jest trudna, ponieważ płoną opony i inne materiały gumowe. Na miejsce wysłane zostały dwa kontenery ze środkiem pianotwórczym. Strażacy budują z węży linię gaśniczą, która pozwoli na podanie wody z miejscowego zbiornika i na rozpoczęcie głównego natarcia – powiedział PAP Woźniak.

W akcji do zrzutów wody używane są także dwa samoloty.

Strażacy szacują, że gaszenie ognia może potrwać do wieczora, a jego dogaszanie nawet kilka dni.

Na miejscu jest policja, inspektorzy Sanepidu i Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele nadleśnictwa.

Strażacy uspokajają, że w dymie nie ma substancji, z powodu których konieczne by było zarządzenie ewakuacji, ale apelują o zamknięcie okien i nie zbliżanie się do terenu objętego pożarem

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl