Mocne uderzenie w „trolle” Putina. Namierzono setki kont na Twitterze 

kremlin.ru/ Władimir Putin

redakcja

Kontakt z autorem

Powstał nowy portal o nazwie „Hamilton 68”, zapewniający dostęp do danych o aktualnych kampaniach propagandowych Rosji na Twitterze. Pomysłodawcą strony internetowej jest Clint Watts, były agent FBI, który zwrócił na siebie uwagę mediów, gdy podczas posiedzenia komisji wywiadu senatu ostrzegł przed rosyjskimi cyberatakami oraz próbami ingerowania w przebieg wyborów w USA.

Pomysł Wattsa zyskał poparcie German Marshall Fund w ramach ponadpartyjnej inicjatywy tej fundacji nazwanej Alliance for Securing Democracy.

Nazwa nowego portalu – „Hamilton 68” – jest ukłonem w stronę jednego z ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych Aleksandra Hamiltona, pierwszego ministra skarbu USA, twórcy amerykańskiego banku centralnego. W cyklu esejów dotyczących Konstytucji Stanów Zjednoczonych pt. „Federalista”, a właściwie w eseju nr 68 z tej serii, Hamilton ostrzegał przed „mieszaniem się obcych potęg w amerykańskie wybory”.

Dzisiaj mamy do czynienia z obcą ingerencją (w wybory) na skalę, jakiej Hamilton nie był w stanie sobie wyobrazić 
– stwierdzili twórcy portalu.

Watts i jego współpracownicy zamierzają obserwować na Twitterze, w czasie rzeczywistym bądź prawie rzeczywistym, około sześciuset kont, które zdaniem ekspertów są powiązane z kremlowską machiną propagandową. Pozwoli to na pokazanie kampanii propagandowych prowadzonych obecnie na Twitterze przez władze Rosji i kremlowskie „trolle”.

Zespół Wattsa to głównie eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, w tym wolontariusze z organizacji informatyków i naukowców.

Twórcy „Hamiltona 68” zapowiadają zbieranie w czasie rzeczywistym danych o kampaniach rosyjskiej „fabryki fałszywych wiadomości” zmierzających do „rozbicia Unii Europejskiej, osłabienia NATO i instytucji demokratycznych w szczególności w Stanach Zjednoczonych i, szerzej, na Zachodzie” – głosi informacja zamieszczona na stronach portalu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Aresztowano zabójcę brytyjskiej dyplomatki

Aresztowano zabójcę brytyjskiej dyplomatki

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do…

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do…

CBŚP uderza w gang pseudokibiców

CBŚP uderza w gang pseudokibiców

Gigantyczne pieniądze na rozbudowę…

Gigantyczne pieniądze na rozbudowę…

Da się? Da się! Świąteczna…

Da się? Da się! Świąteczna…

Aresztowano zabójcę brytyjskiej dyplomatki

Rebecca Dykes / twitter.com/alancaceres5

Libańskie służby bezpieczeństwa aresztowały taksówkarza podejrzanego o zabójstwo dyplomatki z ambasady Wielkiej Brytanii w Bejrucie - informuje dziś Reuters. Brytyjkę znaleziono martwą w sobotę. Zabójstwo miało najprawdopodobniej podłoże kryminalne.

Według doniesień libańskiej policji aresztowany przyznał się do winy.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że Rebecca Dykes została zamordowana wyłącznie z pobudek przestępczych.

Zwłoki kobiety znaleziono w sobotę wieczorem przy autostradzie, na północ od Bejrutu. Kobieta najprawdopodobniej została uduszona.

Cała ambasada jest w wielkim szoku, ubolewamy z powodu tej informacji

- oświadczył ambasador Wielkiej Brytanii w Libanie Hugo Shorter.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl