niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18 stycznia 2017

Weryfikator wygrywa po raz drugi

Dodano: 26.08.2011 [06:09]
Były członek Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI po raz kolejny wygrał spór z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie afery marszałkowej.

24 sierpnia Sąd Rejonowy dla Warszawy – Woli rozpatrywał skargę Leszka Pietrzaka na decyzje Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie w sprawie dotyczącej dokumentów, które zostały zabrane z domu Pietrzaka podczas przeszukania prowadzonego przez ABW (przeszukania dokonano 13 maja 2008 r. w domu Leszka Pietrzaka oraz w domu drugiego członka komisji, Piotra Bączka).

Dokumenty dotyczą antykomunistycznego podziemia w Polsce w latach 1944-1956, a Leszek Pietrzak już od trzech lat domaga się ich zwrotu podkreślając, że bez nich nie może kontynuować historycznych badań, które prowadził.

Jesienią 2010 r. Pietrzak zaskarżył decyzję prokuratury, która odmówiła mu zwrotu części dokumentów zabranych przed trzema laty. 4 lutego b.r. warszawski sąd uchylił niekorzystną dla Pietrzaka decyzję Prokuratury Apelacyjnej. W czerwcu 2011r. Były członek Komisji Weryfikacyjnej WSI zaskarżył kolejną decyzję prokuratury w sprawie jego dokumentów.

Decyzja, która 24 sierpnia zapadła w warszawskim Sądzie Rejonowym, po raz drugi unieważniła decyzję wydaną prze prokuraturę.

Leszek Pietrzak argumentował, że jego książka „Antykomunistyczne podziemnie w Inspektoracie Puławy 1944-1956”, wydana przed miesiącem, w wyniku działań ABW i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie została znacznie zubożona, ponieważ zabrano mu zdjęcia i kopie dokumentów, które przez prawie 20 lat gromadził w związku ze swoimi badaniami historycznymi.

Ponadto były członek Komisji Weryfikacyjnej WSI podkreślał, że dokumenty te nie mają żadnego związku, z prowadzonym przez prokuraturę śledztwem, które miało dotyczyć rzekomej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej.

W śledztwie tym dwukrotnie przesłuchiwano Bronisława Komorowskiego, który potwierdził, że to jemu zaoferowano aneks do raportu z weryfikacji WSI.
Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Weryfikator wygrywa po raz drugi - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Lach
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl