niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Czas zwrócić godność ofiarom komunistów. Uroczyste „wyprowadzenie” z „Łączki” na Powązki

Dodano: 17.07.2017 [13:13]
Czas zwrócić godność ofiarom komunistów.  Uroczyste „wyprowadzenie” z „Łączki” na Powązki - niezalezna.pl
foto: twitter.com/ania_drummer
Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w południe rozpoczęła się uroczystość wyprowadzenia na Cmentarz Północny szczątków ofiar zbrodni komunistycznych, które IPN odnalazł podczas ostatniego etapu prac ekshumacyjnych na tzw. „Łączce”.

W uroczystości biorą udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Rady Ministrów oraz instytucji i urzędów państwowych.

I setki Polaków, którzy chcieli oddać hołd Bohaterom. W sieci społecznościowej publikują zdjęcia.

Odpalono race:

Uroczystość rozpoczęła się w kwaterze Ł. W tym miejscu 7 lipca bieżącego roku Instytut Pamięci Narodowej zakończył ostatni, prowadzony od końca kwietnia, etap prac ekshumacyjnych.Poza ekspertami wzięło w nim udział ponad 200 wolontariuszy prowadzonych przez wiceprezesa IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyka. Część wydobytych szczątków czeka jeszcze na identyfikację, która pozwoli ustalić kolejne nazwiska.

Na „Łączce” w latach 1948-1956 komunistyczna bezpieka ukryła ciała kilkuset ofiar, którymi często byli żołnierze antykomunistycznego podziemia. Dotychczas wydobyto szczątki ponad 200 osób.Wśród nich zidentyfikowano między innymi majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” i majora Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”. Prace na „Łączce” były prowadzone przez IPN od 2012 r.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wspaniała uroczystość! Chwała naszym Bohaterom!
I też czas, aby upomnieć się o te setki tysięcy pomordowanych przez bandy UPA. O nich też nie wolno nam zapomnieć!
A tak giną ci, którzy byli krwawymi wykonawcami układu faszystowsko-upowskiego:
http://wolna-polska.pl/wiadomo...

Bardzo patriotyczna chwila, z czym zgodzi się każdy patriota.
Z jednej strony wyprowadzenie szczątków ofiar zbrodni komunistycznych, a z drugiej goszczenie wierchuszki komunistycznej Chin z pełnymi honorami...
Czy chiński komunizm ma mniej krwi na rękach?
Kto dał prawo naszym rządzącym do podpisywania jakichś umów strategicznych z Chinami? Nie sądzę aby to prawo dali Wam Polacy, mimo ogólnego poparcia dla rządu.
Jednych komunistów potępiacie, a z drugimi się kumacie.
Te szczątki w trumienkach się przewracają!

Czesc i Chwala Zolnierzom Niezlomnym!

Nareszcie zamordowani, poniżani, skazani na zapomnienie odzyskali swoją cześć w przepięknej uroczystości.
Od czasu zwycięstwa w wyborach najbardziej pro-polskiej partii, na wszystkich uroczystościach państwowych płaczę z radości jak bóbr. Wzrusza mnie śpiew całego naszego Hymnu i autentyczność dumy jaką odzyskaliśmy.

Są tacy wśród nas, co uważają -tych co walczyli niezłomnie o Polskę wolną za bandytów..
a tych co ich mordowali, min: Jaruzelskiego i Kiszczaka za "ludzi honoru". Są tacy..
Rzeczy na głowie.. wszak..bandyckie państwo- czci bandytów , uczciwe państwo- czci ludzi niezłomnych .

na Powązki?! chyba żle macie w tytule! czemu na Wólkę? to żołnierze przecież!

Gdybyś się interesowała Żołnierza Niezłomnymi to byś wiedziała, że na Wólce są techniczne możliwości
do przechowywania Szczątków Polskich Bohaterów, aż do momentu ich identyfikacji i oficjalnego Pogrzebu
w Mauzoleum na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym.

A kiedy zostaną wykopane truchła czerwonych świń bezczeszczące poświęconą ziemię cmentarza Powązek ???? Trzeba wykopać dół hańby i tam wrzucić truchła sowieckich PRL-owskich bandytów.

Dokladnie! To samo pytanie chcialem zadac, kiedy truchla tych czerwonych swin i zbrodniarzy zostana usuniete?

Kilka rzeczy jest dla nie niejasnych. Czy te Ofiary już zidentyfikowano? Czy możecie podać listę? Dlaczego na Północny, czy nie było miejsca na Powązkach? Dlaczego nie podajecie informacji o takich uroczystościach wcześniej?

Może czas już oczyścić cmentarz powąskowski z jaruzelsko-wolskiej hańby i innego antypolskiego gnojarstwa. Czy to jest prawdą że brat Michnika (szechtera) ma w Szwecji polską emeryturę w wysokości 5000 zł ?????? jeśli to jest prawda- to brat Adam ma rację że nami Polakami pogardza. Może już czas abyśmy (PiS-owcy) postawili naszej partii wymagania.

nie wiedziałem, że Cmentarz Północny znajduje się na Powązkach???!!!

A potomkowie katow i rozni inni potomkowie stalinistow robia dalej kariery, zyja w dostatku i decyduja o losie Polakow do tego ich opluwajac. I chwala sie swoimi pogladami.

Odeszli w hańbie,wrócili w chwale.

A co tam robi zięć tow. Szyra ? Chyba pomylił zgromadzenia.

Dlaczego PRL i III RP tak zażarcie walczyli i walczą przeciwko wszelkimi próbom odkrywania prawdy o Niezłomych i przeciwko oddawaniu im czci?
Może dlatego,że my widzimy w nich Bohaterów, a oni swoje ofiary i swoją winę.

Nie "może", Szanowny Panie Kolego, tylko dokładnie tak.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl