niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów - TRANSMISJA

Dodano: 11.07.2017 [10:35]
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów - TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons
We wtorek, 11 lipca o 12.00 zapraszamy na transmisję na żywo z Apelu Pamięci ofiar ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Apel jest częścią Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Msza św. w kościele wojskowym w Rembertowie rozpocznie we wtorek 11 lipca, o 9.00, centralne uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej na terenie województw południowo–wschodnich w latach 1942–1947.

Uroczystościom na Skwerze Wołyńskim przy ul. Gdańskiej w Warszawie towarzyszyć będzie asysta honorowa Wojska Polskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. O 12.00 odbędzie się tam Apel Pamięci.  

W ramach obchodów, przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej wraz z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, przy współpracy Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów oraz Zarządu Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, zostanie też odsłonięta tablica informacyjna przy pomniku Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Zaplanowano także ceremonię składania wieńców i wiązanek kwiatów przy pomniku Ofiar Ludobójstwa i pomniku 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Uroczystość uzupełni prezentacja plenerowej wystawy IPN „Wołyń 1943. Wołają z grobów których nie ma".

Początek transmisji o 12.00:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dalej Polacy zyja niebezpiecznie, w państwie które wszystko zabiera i nic nie daje i od setek lat Polacy są rezani przez sąsiednie narody. Polacy to nacja do bicia i w tej kwestii sie nic nie zmieniło ani brak widoków na lepsza przyszłość.

"Niedokończona msza" to tytuł dobry na film, co podpowiadam dla uczczenia ofiar Krwawej Niedzieli.

Gdyby nie oprawcy w osobie niemców,rosjan,ukraińców,w Polsce dziś nie byłoby miejsca dla ich potomków w osobach takich jak bolek,olek,bronek,niesioł,lis,pierdu,i tysięcy innych skrytobójców i złodziei.Których-notabene-należy piętnować,nazywać po imieniu,usuwać z życia publicznego,by przyszłe pokolenia były wolne od ich wpływu.Odebrać-na początek-tytuły jenerałom-mordercom,następnie tytuły p-REZYDENTOM,złodziejom i zaprzańcom-pseudo demokratkom.

Najwybitniejszy „Rosjanin”

TO było małe i dziobate
Po ospie, no i po tradziku.
Złośliwe, diablę francowate!
Fajeczką zadawało szyku.

Geniusz?... W intrygach uzdolnienie
Przyznać należy obiektywnie.
Szaleniec?... Ktoś, kto swe sumienie
Wyłączył. (To się zdarza dziwnie

U ludzi, którzy z powołaniem
Nie dali w seminarium rady...)
Powiedzieć mało, że był draniem;
Mógłby Judasza uczyć zdrady!

Przez Ojca Kłamstwa opętany
Odbywał codzień czarne gody.
Serce w kajdanach miał. W kajdany
Zakuł skutecznie też narody.

A głównie Rosjan. Dziś Rosjanie
Za największego w dziejach świata
Uznają ...jego. Opętanie!...
Lecz dość, niech minie sen wariata!

Bowiem wyrwane wszystko będzie,
Wykorzenione będzie z ziemi,
Czego nie zasiał Bóg! Orędzie
Z Fatimy sto lat ma... Oniemi

Sąd Boży kłamców! Ziemię cisi
Posiądą, nie imperialiści!
Lecz jeśli prawda komuś „wisi”,
To Boga gniew się na nim ziści!

Nawet mord katyński tzw aparatu stalinowskiego mozna nazwać ludobujstwem ale to co zrobili ukry na Wołyniu, to obok niemieckich-obozowych, ludobujstwo barbarzyńskie - barbarzyństwo .

Oni nadal wołają o choćby godziwy pochówek ich szczątków
po latach.
Ale dlaczego msza odbywa się w Rembertowie?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl