​Wybuchł SKANDAL! Pracownicy organizacji powiązanej z Sorosem molestowali uchodźców

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Unia Europejska wszczęła śledztwo w sprawie molestowania seksualnego, którego mieli się dopuścić dwaj pracownicy organizacji humanitarnej Mercy Corps. Organizacja Mercy Corps jest strategicznym partnerem założonej przez amerykańskiego finansistę Georga Sorosa Open Society Foundations.

Skandal został ujawniony na początku czerwca br. Do molestowania miało dojść w jednym z obozów dla uchodźców w Grecji. Jak informuje telewizja Fox News, Unia Europejska zawiesiła dotacje dla organizacji, które były przeznaczone na działalność w Grecji. Anonimowi urzędnicy UE powiedzieli, że oprócz oskarżeń ws. domniemanego molestowania seksualnego uchodźców, podejrzewa się, że dwóch pracowników Mercy Corps dopuściło się również korupcji.

To są bardzo poważne zarzuty i Komisja Europejska bardzo poważnie traktuje tę sprawę. Nie będziemy tolerować żadnych zachowań, które łamią podstawowe prawa migrantów i uchodźców 

– oświadczył unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides. Stylianides podkreślił również, że KE niepokoją zarzuty ws. korupcji. UE odniosła się do nich już w maju br. 

Sprawą zajęła się również Grecja. Prokuratura generalna tego kraju oświadczyła, że prowadzi „kompleksowe śledztwo” w sprawie molestowania seksualnego popełnionego przez pracowników humanitarnej organizacji Mercy Corps na terenie obozu dla uchodźców w Grecji.

Inne zarzuty, z którymi boryka się ta organizacja dotyczą udzielania pomocy syryjskim Kurdom. W marcu br. rząd w Ankarze cofnął pozwolenie lokalnemu oddziałowi Mercy Corps na prowadzenie działalności humanitarnej dla uchodźców z Syrii. Turcy oskarżają organizację o wspieranie kurdyjskich sił w walce z Turcją. Turcja pozostaje w konflikcie z Kurdami od 1978 r.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ministrowie komentują wizytę Wałęsy w Sejmie. "Obnażył intencje tych, którzy przychodzą do protestujących"

/ fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Lech Wałęsa wczoraj był u protestujących w Sejmie i to była naprawdę wyjątkowo groteskowa wizyta (...) Przede wszystkim obnażył prawdziwą intencję tych, którzy przychodzą do protestujących - takimi słowami Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, skomentował na antenie TVN 24 wczorajszą wizytę Lecha Wałęsy u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Wczoraj - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - do protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów przyjechał były prezydent Lech Wałęsa. Choć protestujący chcieli, by Wałęsa pozostał wraz z nimi, ten szybko wytłumaczył się... spotkaniem w Puławach.

- Ja chcę zwyciężać z wami, a nie siedzieć. Ja za chwilę muszę, na 18, być w Puławach, tam mam wielkie spotkanie

- mówił były prezydent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Protestujący proszą Wałęsę by został z nimi. Ale sobie znalazł wymówkę…

Dziś odwiedziny Wałęsy komentowali w mediach przedstawiciele rządu.

– Lech Wałęsa wczoraj był u protestujących w Sejmie i to była naprawdę wyjątkowo groteskowa wizyta. To, co mówił w czasie tego protestu. Przede wszystkim obnażył prawdziwą intencję tych, którzy przychodzą do protestujących. Nie chcę w żaden sposób oskarżać protestujących o to, że nimi kierują jakieś bardzo polityczne intencje.(...) Ale ci, którzy chcą wykorzystać ten protest do zbicia politycznego kapitału, zachowują się rzeczywiście w sposób niegodny i Lech Wałęsa wczoraj do nich dołączył

- powiedział przewodniczący Komitetu Stałego RM, Jacek Sasin na antenie TVN24.

- Wałęsa głównie mówił o tym, że trzeba obalić rząd PiS-u, a na pytanie, jak może pomóc niepełnosprawnym, z rozbrajającą szczerością powiedział, że nie wie

- dodał Sasin.

W radiu RMF FM Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów stwierdził, że "nie bardzo wierzył, że Wałęsa przyjdzie i się położy".

- Swoją drogą nie bardzo w to wierzyłem, że Wałęsa przyjdzie i się położy. On w swoim życiu leżał na styropianie, ale teraz niewygodnie by mu było. Powiedział zresztą, że się spieszy na jakieś spotkanie, na jakiś bankiet

- mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Suski.

Źródło: 300polityka.pl, rmf24.pl, PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl