​Wybuchł SKANDAL! Pracownicy organizacji powiązanej z Sorosem molestowali uchodźców

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Małgorzata Krakowska

Kontakt z autorem

Unia Europejska wszczęła śledztwo w sprawie molestowania seksualnego, którego mieli się dopuścić dwaj pracownicy organizacji humanitarnej Mercy Corps. Organizacja Mercy Corps jest strategicznym partnerem założonej przez amerykańskiego finansistę Georga Sorosa Open Society Foundations.

Skandal został ujawniony na początku czerwca br. Do molestowania miało dojść w jednym z obozów dla uchodźców w Grecji. Jak informuje telewizja Fox News, Unia Europejska zawiesiła dotacje dla organizacji, które były przeznaczone na działalność w Grecji. Anonimowi urzędnicy UE powiedzieli, że oprócz oskarżeń ws. domniemanego molestowania seksualnego uchodźców, podejrzewa się, że dwóch pracowników Mercy Corps dopuściło się również korupcji.

To są bardzo poważne zarzuty i Komisja Europejska bardzo poważnie traktuje tę sprawę. Nie będziemy tolerować żadnych zachowań, które łamią podstawowe prawa migrantów i uchodźców 

– oświadczył unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides. Stylianides podkreślił również, że KE niepokoją zarzuty ws. korupcji. UE odniosła się do nich już w maju br. 

Sprawą zajęła się również Grecja. Prokuratura generalna tego kraju oświadczyła, że prowadzi „kompleksowe śledztwo” w sprawie molestowania seksualnego popełnionego przez pracowników humanitarnej organizacji Mercy Corps na terenie obozu dla uchodźców w Grecji.

Inne zarzuty, z którymi boryka się ta organizacja dotyczą udzielania pomocy syryjskim Kurdom. W marcu br. rząd w Ankarze cofnął pozwolenie lokalnemu oddziałowi Mercy Corps na prowadzenie działalności humanitarnej dla uchodźców z Syrii. Turcy oskarżają organizację o wspieranie kurdyjskich sił w walce z Turcją. Turcja pozostaje w konflikcie z Kurdami od 1978 r.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
„Nie przewidujemy zmian w programie Rodzina…

„Nie przewidujemy zmian w programie Rodzina…

Powstała biografia Wandy Półtawskiej

Powstała biografia Wandy Półtawskiej

Co czwarta osoba na świecie będzie miała…

Co czwarta osoba na świecie będzie miała…

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Pekao połączy się z Alior Bankiem?

/ Przemysław Jahr / Wikimedia Commons

Bank Pekao zawarł list intencyjny z Alior Bankiem dotyczący wstępnych dyskusji oraz analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy lub połączenia obu podmiotów - podało Pekao w komunikacie w poniedziałek w nocy.

Alior Bank podał z kolei w swoim komunikacie, że podjęcie wstępnych rozmów oraz przeprowadzenie stosownych analiz, z uwzględnieniem wymiany informacji poprzedzonej uzyskaniem odpowiednich autoryzacji, będzie miało na celu ocenienie zasadności tej współpracy w oparciu o różne scenariusze.

Zarząd Alior Banku jednocześnie podkreślił, że na chwilę obecną żadne decyzje co do wyboru ewentualnego scenariusza współpracy oraz jej potencjalnych warunków nie zostały podjęte.

"Dotychczasowe prace nie przesądzają o rekomendowaniu przez zarząd Alior Bank jakiegokolwiek ewentualnego scenariusza współpracy"

- napisano w komunikacie.

Pekao także wskazuje, że obecnie strony nie podjęły jeszcze żadnych wiążących decyzji dotyczących współpracy.

"W szczególności takie decyzje nie zostaną podjęte i wdrożone, dopóki możliwe korzyści strategiczne i finansowe nie zostaną oszacowane"

- podało Pekao.

Największym akcjonariuszem obu banków jest PZU.

PZU wraz z PZU Życie oraz TFI PZU mają łącznie 31,65 proc. akcji Alior Banku. W przypadku Pekao 20 proc. akcji należy do PZU, a 12,8 proc. do Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wcześniej przedstawiciele PZU i PFR informowali, że PZU nie ma planów łączenia Pekao i Aliora.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl