Owacja dla polskiej koprodukcji o Van Goghu. Jesienią film trafi do kin

youtube

MJ

Kontakt z autorem

W dniach 12-17 czerwca odbył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Annecy, podczas którego swoją światową premierę miał animowany obraz „Loving Vincent”. Produkcja opowiadająca o Van Goghu, tworzona m.in. przez Polaków, została nagrodzona kilkuminutową owacją.

Animacja „Loving Vincent” („Twój Vincent”), w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, opowiada o życiu i zagadkowej śmierci Vincenta van Gogha. Produkcja powstała przy udziale Polaków i w Polsce - m.in. we Wrocławiu i Gdańsku, a część prac zostało zrealizowanych w Wielkiej Brytanii i Grecji.

Film miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwal Filmów Animowanych we francuskim Annecy, gdzie odbywa się największa tego typu impreza na świecie. Produkcja została znakomicie przyjęta - owacja publiczności trwała 10 minut, a sam film  zostanie pokazany prawdopodobnie aż w 135 krajach. Do Polski trafi 13 października. 

Więcej na ten temat w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej Codziennie".

CZYTAJ TEŻ: Tworzona w Polsce animacja o van Goghu podbije świat? WIDEO
Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Rzecznik KEP o Światowym Dniu Ubogich

Rzecznik KEP o Światowym Dniu Ubogich

Krzysztof Skowroński prezesem SDP

Krzysztof Skowroński prezesem SDP

Rozpoczęły się Góralskie Rekolekcje –…

Rozpoczęły się Góralskie Rekolekcje –…

Szturm na więzienie - odbito więźniów…

Szturm na więzienie - odbito więźniów…

Kara za blokowanie numerów alarmowych

Kara za blokowanie numerów alarmowych

To będzie unikalna inwestycja. Centralny Port Komunikacyjny - powstanie "nowe miasto"

pixabay.com

- Tworzymy coś, czego w tej skali nie budował nikt na świecie. Nigdzie na świecie nie połączono głównego węzła kolejowego z głównym węzłem lotniczym. To jest całkowicie unikalna inwestycja – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl minister Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

"W 2027 roku planujemy start Centralnego Portu Komunikacyjnego. Prawdopodobnie wcześniej będziemy mogli dojechać do portu koleją" – dodał Wild.

Wokół każdego portu powstaje air port city – tworzymy port „Solidarność” i poprzez integrację z siecią kolejową tworzymy najlepsze skomunikowane miejsce w tej części Europy. To idealne miejsce na inwestycję i zupełnie naturalne jest ulokowanie tam centr handlowych

- dodał sekretarz stanu w Kancelarii Premiera

Projekt ma znacznie większą skalę. Minister zapewnia, że tworzone są warunki do powstania nowego miasta między Warszawą a Łodzią, które połączy je w jedną aglomerację o charakterze globalnym.

Planujemy budowę portu zupełnie od nowa, więc już na etapie projektowania możemy skorzystać z najlepszych technologii. Tego nie mogą zrobić podmioty, które rozwijają swoje porty

- zaznaczył sekretarz stanu.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl