niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Gronkiewicz-Waltz bije rekordy bezczelności. Nie stawi się przed komisją ds. reprywatyzacji!

Dodano: 14.06.2017 [11:23]
Gronkiewicz-Waltz bije rekordy bezczelności. Nie stawi się przed komisją ds. reprywatyzacji! - niezalezna.pl
foto: Maciej Luczniewski/Gazeta Polska
- Uważam, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna, w związku z czym nie stawię się przed nią - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Szef komisji Patryk Jaki poinformował, że zostanie przed nią wezwana m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dziś w radiowej Jedynce Jaki powiedział, że za wezwaniem prezydent głosowali wszyscy członkowie komisji, poza przedstawicielem PO, który wstrzymał się od głosu. Nikt nie był przeciw.

Już wcześniej Jaki informował, że prezydent Warszawy została wezwana do stawienia się przed komisją - "bodajże na 28 czerwca".

Gronkiewicz-Waltz pytana dziś przez dziennikarzy, czy stawi się przed komisją, odparła: "uważam, że ona jest niekonstytucyjna, w związku z czym ja się nie stawię". Jak dodała, jest do dyspozycji "każdego innego organu o charakterze konstytucyjnym".

Podkreśliła, że odkąd ratusz został "prawidłowo" wezwany do wysyłania dokumentów komisji - robi to. "Zawsze każdy z urzędników będzie mógł dostać upoważnienie, żeby się stawić przed komisją" - dodała Gronkiewicz-Waltz.

Dopytywana, kto z urzędników będzie reprezentował miasto, odparła: "Myślę, że w sposób naturalny jeden z pełnomocników, który zajmuje się nieruchomościami". Nie wykluczyła, że może to być wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

W ocenie prezydent Warszawy spis nieruchomości, którymi zająć się chce komisja, jest "typowo wymierzony" w okres jej prezydentury. "Tak naprawdę trzeba zacząć od adresu sprzed 15 lat, ponieważ 15 lat to jest przedawnienie" - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

"Wszystko zmierza dokładnie przeciwko mnie, tym bardziej nie zachęca mnie to do stawania przed takim zespołem" - podkreśliła prezydent Warszawy. Jej zdaniem komisja jest "spektaklem telewizyjnym".

Jaki wyjaśniał dziś, że prezydent jest wzywana dlatego, że "przez jakiś czas sama nadzorowała biuro dekretowe i to była jej decyzja, że chce to robić". Ocenił, że była to "procedura dość niestandardowa, że prezydent chce nadzorować jeden konkretny departament, sama osobiście bez wiceprezydenta". "W związku z tym tylko prezydent ma konkretną wiedzę, wiedzę publiczną, która w mojej ocenie nie jest jej wiedzą prywatną i ma obowiązek się nią podzielić, bo zdobyła ją jako urzędnik publiczny" - powiedział.

Szef komisji weryfikacyjnej pytany, co będzie, gdy prezydent nie stawi się przed komisją, odpowiedział, że "wtedy komisja będzie rozważała wszystkie możliwości prawne". "Jest możliwość zwrócenia się również do prokuratora o pomoc, ale wolałbym tego nie robić" - dodał.

27, 28 i 29 czerwca komisja zajmie się obecnymi nieruchomościami przy ul. Twardej 10 oraz Twardej 8. Na te dni wezwano Gronkiewicz-Waltz oraz m.in. stołecznych urzędników, a także osoby, które mają już postawione prokuratorskie zarzuty w związku z tą m.in. reprywatyzacją. To m.in. handlarz roszczeń Maciej M. (jest w areszcie) i osoby z nim związane. Decyzje komisji w sprawie mają zapaść w lipcu.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jest na to prosty sposób! Zapukać do drzwi o 6-tej rano! Oni /platforma-psl/ przecież tak robili i skutkowało!

"Bufetowa" o twarzy CEPELII orzeka co jest konstytucyjne , a co nie.

Art.239 par.1 kara finansowa i sankcja karna.
A tak swoją drogą - kto pomija przedstawicielstwo Narodu ten
jest warchołem i społecznym szkodnikiem

Ci to ulubione warzywko leminga ?

http://www.rynek-rolny.pl/imag...

Ukarajcie wreszcie, złodziejów i oszustów!! Inaczej obywatele stracą zaufanie do każdej władzy w tym kraju, do każdej partii rządzącej i do każdego urzędnika. Zgnilizna moralna.
Przyprowadźcie siłą, co to? Żeby babsko się wiecznie uchylało? Polska to dalej państwo teoretyczne, sądownictwo jest dalej ustawione z tymi "śmieciami na stołkach". Tak, dla mnie są śmieciami bez zasad.

Problem w zrozumieniu Homo Sovietikusa jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu, że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie, nie rozumie za dobrze co to jest sprawiedliwość, dla niego
to jest moralne co dla niego dobre, a co nie dobre, nie jest ani moralne,
ani tym bardziej sprawiedliwe.

Poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Homo Sovietikusy nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.

Zlokalizować, skuć i doprowadzić.

Wyrzucili nas na bruk, mame tate i mnie, nie mam domu. Nasze
mieszkanie było w kamienicy, które zrabowali bandyci. Czy
kiedyś odzyskam dom ?

http://bi.gazeta.pl/im/e8/7b/e...

Szefowa zlodziejskiego klanu z RATUSZA . CZEGO TA BABA JESZCZE NIE SIEDZI ? .

Jezeli niestawia sie dobrowolnie to trzeba przyprowadzic ja sila.To tyle na ten temat porzadek musi byc.

HGW ucz sie tanczyc -kryminal tango, juz wkrotce sie przyda.

A czy PIS-owcy zadbali żeby w ustawie był zapis że jak taka nie stawi się to będzie doprowadzona przez policję ? jak widać chyba nie, to teraz możecie jej i innym nadmuchać.

Spoko, spoko! Nie nadymaj się! Musi być przecież taka ustawa, skoro za rządów platformy i zsl-u pukali do drzwi /kolbami/ o szóstej rano i zabierano osoby z mieszkań! Młody chłopak, który odważył się obśmiać imć "chrabiego" Bronka herbu Gęsiareczka czy Bydło na pastwisku / już nie pamiętam dokładnie/ został obudzony wcześnie rano i zabrany z mieszkania! Dało się???? Dało....!

Sejm powołując tę Komisję nadał jej pewne prerogatywy. To, co zrobi, bo jeszcze nie zrobiła Gronkiewicz-Waltz, byłoby znieważeniem nie tylko Komisji, ale i Sejmu, Władzy Ustawodawczej. Jeżeli pan Jaki odpuści Gronkiewicz-Waltz i nie zarządzi - w przypadku jej uporu w niestawieniu się przed Komisją - to powinien karnie odpowiadać za zaniechanie. Jest tylko jeden sposób postępowania: Jak Gronkiewicz-Waltz się nie stawi, to po ukaraniu jej grzywną, powinna doprowadzić ją w kajdankach Policja.

Najpierw Sąd Najwyższy a teraz Bufetowa wchodzą w buty Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli nie będzie surowych kar to niedługo każdy menel będzie interpretował ustawy tak jak mu wygodnie

889.0 Ekstra kasta.

Narodziła się ekstra kasta,
Zwykła im do stóp nie dorasta,
Wszyscy oni są przed motłochem,
Który nie wart jest ani trochę,

W konstytucji wszyscy równi,
Tak myślą teraz, tylko durni,
Bo to, co w rzeczywistości,
Często w głowie się nie mieści,

Bo szaraczek niewiele może,
Jego ten z kasty zaorze,
Z sądem taki nie powalczy,
Dla biurokraty także malczyk,

Marne jest życie przeciętniaka,
Takiego zwykłego Polaka,
Ma on przegrane w urzędzie,
I do pierwszego ledwie przędzie,

Bo pozycja w dzikim świecie,
Chyba dobrze już o tym wiecie,
Nie na wartościach się opiera,
Kto bez kasy jest za frajera,

Temu z kasty wolno więcej,
Jeśli złapią, to się wykręci,
Bo sąd rozgrzany jest łaskawy,
Odroczy lub nie widzi sprawy,

Wtedy, gdy zgraja władzę miała,
Kasta ze swobód korzystała,
I tak się w tym zapędziła,
Że normy prawa przekroczyła,

Więc posypały się afery,
Mnożyły się lewe kariery,
Trudno wyliczyć ile tego,
Bowiem za dużo było złego,

Przelała się czara goryczy,
Przyszły gorsze czasy dla dziczy,
Musiała przejść do opozycji,
Głośno, totalnie teraz kwiczy,

Najgłośniejsza, ich ekstra kasta,
To, co wyczyniają przerasta,
Wyobrażenia normalności,
Stan obłudy oraz podłości,

A, bać się kasty mają, czego,
Każdy drań niepewny jest swego,
Boi się, że miecz Damoklesa,
Tabuny złodziejskie przeczesa,

Nawet szefowie ekstra kasty,
Wyczyniają głupie hopsasy,
Ten, który jest na stołku Unii,
Także zachować się nie umie,

Prokurator musi być grzeczny,
To „króla” warunek konieczny,
Inaczej nici z przyjazdu,
Nie stawi się unijna gwiazda,

A, ta ze stolicy handlara,
Nawet maskować się nie stara,
Ona konstytucję „szanuje”,
Więc głośno na Komisję pluje,

Samodzielnie zdecydowała,
Że ta Komisja, to jest chała,
Bo ona rozeznać potrafi,
Konstytucyjne paragrafy,

Lecz od tego Trybunał mamy,
Więc nie wtryniajmy się tam sami,
Potrzebna jest nagła ustawa,
Że kasta to nie święta krowa.
15.06.2017 jerry

jezeli ta osoba nie zostanie postawiona wobec prawa do pionu,zadne wybory nie maja znaczenia

ryba psuje sie od glowy,w warszawie naiwieksze przekrety prywatyzacyjne

Zastanawiające jest dlaczego ta złodziejka, która sama ukradła kamienicę i przyznała się do tego nie siedzi jeszcze w więzieniu i nie oddała zagrabione kamienicy? Dlatego właśnie jest bezczelna i okazuje nam pogardę, bo czuje się bezkarna!!! Czy zajmowane jakieś stanowisko może chronić złodzieja? Czy Polacy, żydzi czy inne nacje w Polsce nie są równi wobec prawa? Czy na przesłuchanie nie powinna być doprowadzona ta bezczelna baba przez policję? A może my, społeczeństwo polskie pomożemy w doprowadzeniu jej na przesłuchanie ? Nie może być tak, że karani są ludzie za drobne przestępstwa, a mafie i ośmiornice panoszą się i udzielają wywiadów w niemieckich mediach kpiąc sobie z prawa i społeczeństwa! Dość tego. Wszystko ma swoje granice !!!!!

Za pajęczynę HGW i DO PIERDLA.

doprowadzic na postronku

A zaciągnąć przed Komisje tę K_RWĘ siłą, razem z tym jej całym anty-polskim ratuszowym złodziejsko-cwaniackim bufetem !!!!

Komisja niech dobrze sprawdzi, czy te jej "kotleciki" to są jeszcze cieple :o)

OPJPD !!!!

ENDE

Chciałem zaznaczyć że ta kobieta pełniaca funkcję publiczną tak samo podlega polskiemu prawu i już dawno powinna oglądać Warszawe za krat!!! Nie bójmy się rozliczać !!!bo kiedyś za to nierozliczenie was rozliczą !!!

Warszawiacy powinny ja doprowadzic,to obywatele chca wyjasnien

Ten rzad już przegrał.Jeżeli dotychczas nikogo z aferzystów nie osądzono, to tego już nie zrobi. Opór środowiska związanego z totalna opozycją jest coraz silniejszy,a ludzie coraz bardziej pewni siebie. Ktoś powiedział że jezeli na samym początku nie zrobi się porządku to póżniej jest już za pózno. I to się teraz sprawdza. Jako społeczeństwo Polacy oczekiwali czegoś innego od tego rządu w kwesti sprawiedliwosci

I bardzo dobrze, że szantrapa de morda reprywatyzacji nie stawi się. To będzie egzamin dla komisji, co zrobi ? Rozpłacze się, czy za mordę te szantrapę doprowadzi policja ? Podoba mi się taka postawa ubywateli. Władzo z pełną legitymacją , działaj.

To jest wdzięczność żydowska .

Pani prezydent nie stawi się na Komisję, bo chce przedłużyć
swoje życie na wolności.

Najlepszym sposobem rozwiązania problemu reprywatyzacji jest jej zatrzymanie.
Reprywatyzacja nie przywraca sprawiedliwości, lecz powiększa niesprawiedliwość, nie naprawia krzywd, lecz wyrządza je w wielokrotnie większej skali. Na reprywatyzacji korzystają ustosunkowani cwaniacy, jej ofiarami padają ci, których nie stać na prawników albo nie mają koneksji wśród urzędników.
1 marca na warszawskim Dolnym Mokotowie pojawiły się niebieskie tabliczki „Skwer Jolanty Brzeskiej” oraz dwutonowy granitowy głaz z wypisanymi żądaniami ruchu lokatorskiego: „Aby uniknąć kolejnych krzywd, przywrócić regulacje czynszów w prywatnych mieszkaniach, zatrzymać reprywatyzację i wywłaszczyć czyścicieli kamienic...
https://marucha.wordpress.com/...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl