Żywiec
Posłanka KO tłumaczy się z badania w szpitalu poza kolejką. "Poprosiłam koleżankę"
Małgorzata Pępek (KO) zabrała głos w sprawie badania bez kolejki w szpitalu w Żywcu. Potwierdziła, że na badanie zapisała ją koleżanka i okazało się, że akurat na sobotę "zwalnia się termin". - Jakieś niepoważne zachowanie, ja nikogo nie chciałam urazić - skomentowała to, co działo się później.
Premier Morawiecki mówi o mobilizacji. Bo są tacy, którzy chcą, żeby „było tak, jak było”
Cztery lata naszych rządów mogą być odwrócone, bo są tacy, którzy chcą, żeby "było tak, jak było", dlatego trzeba się zmobilizować - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Żywca premier Mateusz Morawiecki. - Polska jest w sercu Europy i dlatego Polacy zasługują na takie życie, jak mieszkańcy Europy Zachodniej. Ku takiemu modelowi dążymy i dojdziemy tam szybciej, niż się niektórym zdaje - podkreślał szef rządu.