trzęsienie ziemi
Trzęsienie ziemi w USA - najsilniejsze od 20 lat
Trzęsienie ziemi, które nawiedziło wczoraj południową Kalifornię, miało magnitudę 6,4 i było najsilniejsze od 20 lat. W miasteczku Ridgecrest, gdzie znajdowało się epicentrum, wybuchły pożary. Sejsmolodzy nie wykluczają możliwości wstrząsów wtórnych. O trzęsieniu w USA jako pierwszy informował portal niezalezna.pl.
Tsunami na Pacyfiku! Wydano ostrzeżenia
Pod dnem morza, na Południowym Pacyfiku przeszło silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6. Zgodnie z komunikatem wydanym przez centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku, w rejonie do 1000 km od epicentrum mogą pojawić się fale tsunami. [UWAGA AKTUALIZACJA NA DOLE TEKSTU]