Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Znaleziono ciało alpinistki zaginionej 42 lata temu

Grupa pasjonatów wspinaczki wysokogórskiej z Argentyny odnalazła w zachodniej części tego kraju ciało zaginionej przed prawie 42 laty alpinistki Marty Altamirano. Zwłoki 20-letniej kobiety, jak potwierdziła rodzina, zachowały się w dobrej formie z powodu zamarznięcia.

pixabay.com/imprintmytravel

Odnalezienie w Andach poszukiwanej od 1981 r. alpinistki potwierdziła jej siostra Corina w rozmowie z dziennikiem “La Gazeta de Tucuman”, według której ciało Marty Altamirano zostało odnalezione na jednym z andyjskich lodowców.

Ciało i ubranie zaginionej, jak wyjaśniła jej siostra, zachowały się w niemal niezmienionej formie od ponad czterech dekad.

Zwłoki Marty Altamirano zostały znalezione w rejonie szczytu górskiego Mercedario. Po raz pierwszy został on zdobyty w 1934 r. przez polską wyprawę andyjską.

“Jesteśmy szczęśliwi, wiedząc, że wreszcie znalezione zostało ciało naszej siostry poszukiwanej przez tak długi okres”, powiedziała Corina, dodając, że wydostanie zwłok zaginionej i przetransportowanie ich do miasta San Juan trwało przez kilkanaście dni.

Siostra zaginionej Marty Altamirano była świadkiem jej upadku podczas wspinaczki w Andach w marcu 1981 r. Ślad po ofierze wypadku zaginął po przysypaniu jej śniegiem, a następnie po zawaleniu się części przełęczy, na której doszło do tragicznego zdarzenia.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo