Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zaskakująca "propozycja" Stevena Fulopa. "Złożę formalny wniosek do Departamentu Stanu"

Echa sprawy przeniesienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City zdają się cichnąć - doszło do porozumienia z Polonią w sprawie nowe lokalizacji monumentu, Steven Fulop wyraził skruchę w związku ze swoim zachowaniem i zapowiedział swój przyjazd do Polski. Teraz Fulop, burmistrz Jersey City, przedstawił na Twitterze dość zaskakującą propozycję.

Steven Fulop / YouTube.com/printscreen

Kilka tygodni temu burmistrz Jersey City Steven Fulop poinformował na Twitterze o przebudowie Exchange Place i w związku z tym - przeniesieniu Pomnika Katyńskiego dłuta Andrzeja Pityńskiego. Decyzja wywołała oburzenie Polonii oraz wielu mieszkańców Jersey City. Wskazywano na brak jakichkolwiek konsultacji i "samowolę", a także brak szacunku do monumentu upamiętniającego katyńskie ludobójstwo. Ostatecznie, po burzliwych dyskusjach, doszło do porozumienia, w myśl którego pomnik zostanie przeniesiony kilkadziesiąt metrów dalej, a teren, na którym się znajdzie, będzie udostępniony w dzierżawę Polonii. 

W trakcie sporu o pomnik, doszło do oburzającej sytuacji, w której Steven Fulop określił marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego mianem "znanego antysemity" i "białego nacjonalisty". Kilka dni temu Fulop wyraził skruchę w związku ze swoja agresywną wypowiedzią. Zadeklarował również, że ma zamiar przyjechać do Polski.

Teraz na Twitterze Fulop przedstawił dość zaskakującą "propozycję". Otóż zasugerował, że gdy w 2020 r. prezydentem USA zostanie polityk Demokratów, "złoży oficjalny wniosek do Departamentu Stanu", i "ma nadzieję, że zostanie ambasadorem USA w Polsce".

Przy okazji we wpisie, będącym odpowiedzią na pytanie internauty, czy "przeprosi Polskę", burmistrz jednoznacznie odpowiedział - "nie". 

 

 Źródło: Twitter, niezalezna.pl

 

#pomnik katynski #USA #Jersey City #Steven Fulop

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo