Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Yassin Z. aresztowany ws. zabójstwa Polaka w Sztokholmie. "Nie wykazywał żadnych emocji"

17-letni Yassin Z. został na dwa tygodnie aresztowany przez szwedzki sąd w związku z morderstwem 39-letniego Polaka w Sztokholmie, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Prokuratura zarzuca nastolatkowi "ukrywanie przestępstwa".

Sztokholm miejsce zbrodni
screenshot - TV Republika

Sąd rejonowy w Huddinge pod Sztokholmem aresztował we wtorek na dwa tygodnie Yassina Z.

17-latek z długimi kręconymi włosami wszedł na salę ubrany w koszulkę i spodnie dresowe, nie wykazywał żadnych emocji. Za pośrednictwem obrońcy przekazał, że "zaprzecza popełnieniu przestępstwa". Pozostała część posiedzenia sądu była niejawna.

We wtorek ten sam sąd podejmie decyzję w sprawie aresztu dla 18-latka w związku z morderstwem mężczyzny polskiego pochodzenia. Obaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję w sobotę i tymczasowo umieszczeni w areszcie przez prokuraturę. Mają szwedzkie obywatelstwo, ale pochodzą z innych krajów.

Według mediów mieszkający w Sztokholmie mężczyzna polskiego pochodzenia został w środę wieczorem zastrzelony, gdy był w drodze na basen z 12-letnim synem. W przejściu pod wiaduktem spotkał grupę młodzieży. Między nim, a nastolatkami doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo