Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wojsko Izraela otoczyło dom przywódcy Hamasu

Oddziały izraelskie okrążają dom przywódcy Hamasu w Strefie Gazy Jahji Sinwara w mieście Chan Junis - podał w środę portal izraelskiego dziennika Haarec, cytując media arabskie. Czołgi izraelskie posuwają się coraz głębiej ku centrum Chan Junis - relacjonuje Al Dżazira.

Nakazano ewakuację szpitala
Yoav Keren, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0> - Wikimedia Commons

Al Dżazira ocenia, że głównym celem operacji jest wschodnia część Chan Junis. Wojska izraelskie prowadziły rankiem we wtorek naloty na miasto, wspierając czołgi nacierające z kierunku wschodniego. O okrążeniu Chan Junis i wkroczeniu oddziałów do miasta armia izraelska poinformowała we wtorek.

Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się Sinwar; uważano, że ukrywa się w tunelach pod Strefą Gazy. Władze izraelskie uważają, że jest on odpowiedzialny za atak Hamasu na Izrael z 7 października - podejmował decyzje i był jedną z osób planujących napaść.

61-letni obecnie Sinwar należy do palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas od ponad 30 lat. W 1988 roku sąd izraelski skazał go na dożywocie za zabójstwa żołnierzy izraelskich i Palestyńczyków, którzy współpracowali z Izraelem. Po wyroku spędził 22 lata w więzieniu. Opuścił je jako jeden z około 1000 Palestyńczyków wypuszczonych na wolność w zamian za porwanego przez Hamas izraelskiego żołnierza Gilada Szalita.

Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Izrael #Hamas

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo