Wiadomość dla Rosjan: "Tu czeka cię tylko śmierć". Jak cywile bronią swoich domów?

Po otrzymaniu informacji o kierunku ruchu wrogich wojsk, blokujcie drogi w każdy możliwy sposób, wysadzajcie mosty - podała w nocy z niedzieli na poniedziałek obrona terytorialna Ukrainy na swoim Facebooku. - ""Kiedy kolumna się zatrzyma, rzucajcie w nią koktajlami Mołotowa i strzelajcie z broni ręcznej. Nagrywajcie filmy schwytanych w bitwie więźniów,".

Koktajle mołotowa przygotowane przez mieszkańców Kijowa
Konrad Falęcki

"W kontekście doniesień o przybywaniu kolumn okupantów z północnej Ukrainy wzywamy do zorganizowanego oporu ludności cywilnej" - napisano w oświadczeniu.

"Kiedy kolumna się zatrzyma, rzucajcie w nią koktajlami Mołotowa i strzelajcie z broni ręcznej. Nagrywajcie filmy schwytanych w bitwie więźniów, to demoralizuje okupantów"

- poinstruowała cywilów obrona terytorialna.

"Kobiety i młodzież powinni rozmieszczać plakaty wzdłuż ruchu kolumny "Tu czeka cię tylko śmierć". "Nie bójcie się - oni bardziej boją się Was. Wygramy!" - wskazano w komunikacie.

W czwartek 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę niszcząc obiekty infrastruktury wojskowej oraz budynki mieszkalne w różnych częściach kraju. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Według ukraińskich danych straty po stronie rosyjskiej wyniosły ponad 4 tys. poległych żołnierzy.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo