W rosyjskich elitach rośnie bunt wobec Władimira Putina. Świat biznesu jest gotowy na „drastyczne kroki”

- Przedstawiciele wielkiego biznesu rosyjskiego poszukują sposobów wpływu na Putina albo na jego otoczenie z bloku siłowego - informuje ukraiński wywiad. Dodaje, że elity biznesowe są gotowe na "najbardziej radykalne kroki" wobec kremlowskiej administracji.

Fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

W Moskwie odbyło się spotkanie rosyjskiego oligarchy Piotra Awena i kazachskiego miliardera Aleksandra Maszkiewicza - pisze wywiad w komunikacie. 

Podczas spotkania Awen powiedział, że rosyjscy oligarchowie są bardzo zdenerwowani z powodu polityki Putina, a sankcje nałożone na Rosję i konkretnych biznesmenów przez wojnę na Ukrainie boleśnie uderzyły w aktywa rosyjskich miliarderów

- twierdzi ukraiński wywiad.

Przedstawiciele wielkiego biznesu rosyjskiego poszukują sposobów wpływu na Putina albo na jego otoczenie z bloku siłowego - dodaje. Wywiad podkreśla, że jest to trudne ze względu na izolację Putina i to, że prawie nikogo do siebie nie dopuszcza.

- W pierwszej kolejności oligarchów, których uważa za niegodnych zaufania

- czytamy.

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego rosyjski wielki biznes jest gotowy na "najbardziej radykalne kroki".

- Pewni oligarchowie nawet omawiają opłacenie fizycznego usunięcia Putina - dodaje wywiad.

Już wcześniej ukraiński wywiad informował, że rosyjskie elity mają rozważać możliwość fizycznej eliminacji prezydenta Rosji.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo