Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W Moskwie uczczono pamięć ofiar stalinowskich represji

Ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski oraz przedstawiciele innych placówek dyplomatycznych państw zachodnich, uczcili dziś pamięć ofiar stalinowskiego terroru. Poinformowała o tym ambasada RP w Moskwie. Dyplomaci złożyli wieńce przy Kamieniu Sołowieckim w stolicy Rosji.

Uczczono pamięć stalinowskiego terroru
twitter.com/@PLinRussia

Kwiaty przy Kamieniu Sołowieckim na Placu Łubiańskim w Moskwie złożyli przedstawiciele Francji, Hiszpanii, Holandii, Polski i innych państw UE, a także m.in. Stanów Zjednoczonych - powiadomił projekt SOTA na Telegramie.

Podobny komunikat opublikowała również na platformie X (d. Twitterze) ambasada RP w Moskwie.

Kamień Sołowiecki upamiętnia ofiary represji politycznych w Związku Sowieckim i znajduje się w centrum Moskwy, na Placu Łubiańskim, naprzeciwko dawnej siedziby KGB (obecnie FSB). Pomnik odsłonięto 30 października 1990 roku dzięki staraniom Stowarzyszenia Memoriał.

Media niezależne oraz aktywiści zdelegalizowanego przez władze Stowarzyszenia Memoriał, zajmującego się badaniem i upamiętnieniem zbrodni stalinizmu, odnotowali, że po raz pierwszy teren wokół Kamienia Sołowieckiego został ogrodzony i otoczony przez policję.

30 października obchodzony jest w Rosji Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #historia #świat #dyplomacja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo