Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Trump domaga się, by republikanie w Kongresie doprowadzili do "shutdownu"

Były prezydent USA Donald Trump zażądał w swym serwisie społecznościowym Truth Social, by republikanie w Kongresie doprowadzili do zawieszenia działalności rządu (shutdownu), w nadziei na to, że pozbawienie instytucji federalnych pieniędzy zawiesi toczące się przeciw niemu postępowania sądowe.

Donald Trump
flickr

-"Republikanie w Kongresie mogą i muszą pozbawić funduszy wszystkie elementy zinstrumentalizowanego rządu Nieuczciwego Joe Bidena" - napisał w środę wieczorem Trump, cytowany przez Reutera. - "To ostatnia szansa na zabranie funduszy (przeznaczonych na) te polityczne prześladowania wobec mnie i innych Patriotów" - dodał.

Niewielka grupa skrajnie prawicowych kongresmenów będących najbardziej zagorzałymi zwolennikami Trumpa próbuje storpedować wysiłki spikera Izby Reprezentantów, Kevina McCarthy'ego, który usiłuje doprowadzić do przyjęcia krótkoterminowego planu finansowania rządu federalnego, by nie dopuścić do shutdownu - wyjaśnia Reuters. Nieprzyjęcie ustawy dotyczącej takiego krótkoterminowego finasowania może doprowadzić do zawieszenia działalności rządu i instytucji federalnych już 1 października.

Rok budżetowy kończy się w USA 30 września, tak więc do dalszego funkcjonowania rządu i jego agend konieczna jest albo ustawa budżetowa na kolejny rok, albo tymczasowe prowizorium dające kongresmenom więcej czasu na dyskusje.

Resort sprawiedliwości ogłosił jednak już wcześniej, że nawet shutdown rządu nie doprowadzi do zawieszenia spraw toczących się przeciw Trumpowi, są one bowiem finansowane ze "stałych środków", które nie mogą być zablokowane przez zawieszenie działalności rządu.

Przeciw byłemu prezydentowi toczy się kilka spraw, w tym dwa procesy federalne w związku z próbami zafałszowania wyniku wyborów w 2020 roku oraz zawłaszczenia tajnych dokumentów federalnych. Kolejne postępowania dotyczą wywierania presji na urzędników stanowych, aby uznali go za zwycięzcę w wyborach przeprowadzonych w Georgii w 2020 roku, i tworzenia fałszywej listy elektorów w celu podważenia wygranej prezydenta Joe Bidena. Grozi mu ponadto proces w stanie Nowy Jork o potajemną wypłatę pieniędzy na rzecz gwiazdy porno

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#USA #Donald Trump #kongres

as
Wczytuję ocenę...
Komentarze (24)
Anonim 22.09.2023 12:06
Tylko że Trump jest miękki - chce się układać z Putinem, z koreańskim Kimem też za miękko negocjował... Pewnie Ukrainę by oddał szybko Putasowi...
Anonim 23.09.2023 15:04
Polityka i dyplomacja nie polega na tym, by przy pierwszym spotkaniu lac sie po mordach. Takie byly i sa wschodnie zwyczaje nie zas narodow cywilizowanych. Pragniesz widoku krwi, wybierz sie na Ukraine.
Anonim 23.09.2023 19:33
@12:06 Głupiś? Za Tumpa nie wybuchła żadna nowa wojna, Rosja i Chiny siedziały cicho a propaganda "zmiany klimatu" przycichła. Jak tyko lewacy sfalszowali nam tu wybory, to natychmiast wybuchła wojna na Ukrainie, świat stanął w obliczu ruiny gospodarczej (bo wojna na Ukrainie) i "ekolodzy" zaczęli terroryzować ludność we wszystkich krajach zachodnich. Nikomu ta wojna nie wychodzi na dobre. Jak masz oczy to sam to powinieneś być w stanie zauważyć.
Anonim 22.09.2023 11:32
Obecny rząd chce dopisać do nowego budżetu oprócz całej masy lewackich dotacji dodatkowe 24 miliardy dolarów pomocy dla Ukrainy. Studnia bez dna. Trump chce powstrzymać to szaleństwo. Swoje sprawy sądowe wygra i tak bo po pierwsze są to bzdurne oskarżenia a po drugie ma świetnych adwokatów.
Anonim 23.09.2023 19:35
Zgadza się. My tu w USA już naprawdę ledwie dajemy radę powiązać koniec z końcem a Biden nadal okrada nas wysyłając nasze zasoby do Chin i na Ukrainę. Murem za Trumpem! Trump 2024!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo