Szef Pentagonu na Ukrainie. Zapewnił o dalszym wsparciu dla Kijowa

Minister obrony USA Lloyd Austin potwierdził w poniedziałek w Kijowie „niezachwiane wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy” oraz zapewnił, że wraz z sojusznikami będą one nadal zaangażowane w pomoc na polu walki i realizację długofalowych ukraińskich potrzeb obronnych w wojnie z Rosją.

Szef Pentagonu w Kijowie:
@SecDef - Twitter

Szef Pentagonu złożył to oświadczenie po spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim podczas wizyty w ukraińskiej stolicy. Przyjazd Austina nie był wcześniej zapowiadany.

- „Miałem zaszczyt spotkać się dziś z prezydentem Zełenskim w Kijowie, aby potwierdzić niezachwiane wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy. My, wraz z naszymi sojusznikami i partnerami, będziemy w dalszym ciągu wspierać pilne potrzeby Ukrainy na polu bitwy oraz długoterminowe wymagania obronne” – napisał Austin na platformie X. 

Minister obrony USA przybył do Kijowa przed spotkaniem Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy (tzw. grupy Ramstein), zajmującej się koordynacją pomocy zbrojeniowej dla Kijowa – wyjaśniła kancelaria Zełenskiego.

Prezydent Ukrainy poinformował amerykańską delegację o sytuacji na froncie oraz wymienił potrzeby walczących tam wojsk. „Podkreślono konieczność kontynuacji przez sojuszników nieprzerwanych dostaw koniecznego uzbrojenia i amunicji” – wskazano w komunikacie.

Zełenski zwrócił uwagę, że niezbędne jest wzmocnienie zdolności obronnych jego kraju przed nadchodzącymi chłodami. Podczas spotkania z Austinem poruszono również temat korytarzy zbożowych na Morzu Czarnym.

„Bardzo ważne jest to, że udało się nam osiągnąć postęp w ustanowieniu kontroli nad Morzem Czarnym oraz zapewnić działalność alternatywnej trasy humanitarnej (do transportowania zbóż). Pozwala to Ukrainie na pozostanie gwarantem globalnego bezpieczeństwa żywnościowego” – oświadczył prezydent Zełenski.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #USA #Pentagon

as
Wczytuję ocenę...
Komentarze (17)
Kaziu 21.11.2023 18:39
Brawo Ukraina! Brawo Zełeński! Ani kroku w tył! Walka z Rosją do ostatniej kropli krwi, albo do pełnego zwycięstwa. Żadnych zgniłych kompromisów, żadnych pseudonegocjacji!
Anonim 22.11.2023 01:14
Spadaj Kaziu. Ukraina już padła.
Anonim 21.11.2023 08:29
Kacapskie pieski Pieskowa ujadają ? Czyli wszystko oki :-)
szmata ukra-żyd 21.11.2023 07:30
ukra-żyd pozbawił sie jakiegokolwiek prawa do występowania wobec Polski
fakty 21.11.2023 01:28
Czarno to widzę....
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo