Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Strzelanina przed sklepem. Nie żyją 3 osoby!

W piątek w miasteczku Fordyce, w amerykańskim stanie Arkansas, doszło do strzelaniny, w wyniku której trzy osoby zginęły, a 10 zostało rannych. Wśród rannych jest dwójka policjantów. Napastnika aresztowano.

Policja, radiowóz
Max - pixabay.com

Stacja CBS News poinformowała o wymianie ognia między uzbrojonym w strzelbę mężczyzną a policjantami na parkingu przed sklepem spożywczym Mad Butcher (Szalony rzeźnik). Jak stwierdziła policja, napastnik został postrzelony i aresztowany. Obrażenia nie zagrażają jego życiu.

"Ośmiu rannych cywilów ma obrażenia od niegroźnych do bardzo poważnych"

– oznajmił dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Arkansas Mike Hagar.

Gubernator stanu Arkansas Sarah Huckabee Sanders napisała na platformie X, że poinformowano ją o "tragicznej strzelaninie" w Fordyce i jest w "stałym kontakcie" z policją stanową.

Z kolei CNN przytacza wypowiedź kierownika działu mięsnego w Mad Butcher, który relacjonował, że widział, kiedy do sklepu wszedł mężczyzna z bronią i doszło do wymiany ognia z policją.

Członek Rady Miasta Fordyce, Roderick Rogers, akurat rozmawiał przez telefon z kimś w sklepie w momencie strzelaniny. Mówił, że ludzie ukryli się tam w chłodni. Kontaktował się też z ocalałymi z strzelaniny, którzy "są w szoku".

"Dokładamy starań, aby zorganizować wsparcie psychologiczne i wszystko inne potrzebne w tej chwili" – dodał.

Kilkaset strzelanin...

Zgodnie z danymi monitorującej strzelaniny organizacji Gun Violence Archive, w 2024 roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano co najmniej 234 masowych strzelanin. Za masowe GVA uważa takie w których postrzelonych zostały co najmniej cztery osoby, nie licząc napastnika. Łącznie 7894 osoby straciły życie z powodu użycia broni.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo