Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Śnieg w Los Angeles! Są duże straty spowodowane ekstremalnymi warunkami meteorologicznymi – a także ofiary śmiertelne

Przez cały weekend na telefonach mieszkańców metropolii Los Angeles pojawiały się ostrzeżenia o powodzi i nakaz pozostania w domu, z powodu zagrożenia jakie niesie silny wiatr i ulewa.

fot. Małgorzata Schulz

(fot. Małgorzata Schulz)

Wystąpiły także opady śniegu, nieobserwowane tutaj od lat 50.

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenia dotyczące burzy śnieżnej, zamieci śnieżnej i silnego wiatru dla zachodnich i północno-środkowych Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło to szczególnie Kalifornii oraz jej południowych regionów, gdzie śnieg prawie nigdy nie pada, a widziany bywa jedynie w górach.

W zwykle słonecznej południowej Kalifornii opublikowano alert przed zamieciami dla górskich regionów północnej części hrabstwa Los Angeles. Ostatnio takie ostrzeżenia pojawiły się w 1989 roku.

Wczoraj zamknięte były także plaże, z powodu zagrożenia uderzeniem piorunów, co jest kolejną anomalią, ponieważ tutaj zwykle nie ma burz.

Wiele dróg jest nadal zamkniętych i trwa naprawa linii napięcia elektrycznego. Wczoraj 68 tysięcy mieszkańców hrabstwa Los Angeles było bez prądu.

Służby ratunkowe potwierdziły śmierć mężczyzny, który stracił panowanie nad pojazdem i wraz z dwoma pasażerami, którzy przeżyli, wpadł do kanału gwałtownie wypełniającego się wodą.

W dzielnicy Santa Clarita, na przedmieściach Miasta Aniołów, osunął się grunt i w przepaść wpadły przyczepy kampingowe, nikt nie zginął, ale straty szacowane są na miliony dolarów.

Liczne drogi są zalane i zasypane śniegiem, a służby porządkowe pracują dzień usuwając zniszczenia, które spowodowała historyczna zamieć i ulewa

Meteorolodzy podają, że w niektórych rejonach Miasta Aniołów w ciągu ostatnich 24 godzin spadło nawet do 10 cali deszczu, a w rejonach górzystych - do 12.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Schulz

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Małgorzata Schulz
Wczytuję ocenę...
Wideo