Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nie żyje mężczyzna, który podpalił się przed sądem na Manhattanie

Po 10 godzinach walki o życie w szpitalu zmarł mężczyzna, który podpalił się przed budynkiem sądu na Manhattanie. Obywatel USA miał 37-lat. Policjanci prowadzący dochodzenie charakteryzują go jako „zwolennika teorii spiskowych”

Nowojorska policja
Corey Ryan Hanson - pixabay.com

Departament policji Nowego Jorku poinformował w sobotę agencję AP, że personel miejscowego szpitala stwierdził zgon mężczyzny. Jak podaje NBC News policja ustaliła w piątek jego tożsamość, to Maxwell Azzarello z St. Augustine na Florydzie, który przybył do Nowego Jorku na początku tygodnia.

Sytuację pokazała na żywo telewizja CNN, która prowadziła transmisję spod budynku sądu w chwili, gdy nieznanego mężczyznę siedzącego na ławce ogarnęły płomienie. Na miejsce od razu ruszyła policja, jednak była w stanie ugasić ogień gaśnicą dopiero po trzech próbach i niemal trzech minutach.

"Widzę całkowicie zwęglonego człowieka"

– relacjonowała reporterka telewizji. Źródła policyjne potwierdziły, że mężczyzna dokonał samospalenia.

Po 10 godzinach od zdarzenia, policja potwierdziła informacje o jego śmierci w szpitalu.

Do incydentu doszło tuż po tym, gdy w nowojorskim sądzie zakończył się trwający od poniedziałku proces wyboru składu ławy przysięgłych, którzy wydadzą wyrok w sprawie procesu karnego Donalda Trumpa.

Źródła ABC News podają, że Trump przebywał w tym czasie w budynku sądu w centrum Manhattanu i został poinformowany o pożarze na zewnątrz.

Policjanci prowadzący dochodzenie charakteryzują Azzarello jako „zwolennika teorii spiskowych”. W piątek, przed samospaleniem, wyjmował z plecaka broszury na ten temat i rozrzucał je dookoła - twierdzą świadkowie.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #samopodpalenie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo