Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Masakra w szkole w Nashville. Policja umieściła mocne nagranie z akcji służb [WIDEO]

Kobieta, która dokonała masakry w prywatnej szkole w Nashville (Tennessee), bez problemu kupiła legalnie broń, mimo tego że zdiagnozowano u niej zaburzenia emocjonalne. Policja udostępniła w sieci wideo z akcji antyterrorystów i likwidacji 28-letniej napastniczki.

28-latka, która zastrzeliła w poniedziałek sześć osób w prywatnej szkole w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee, legalnie nabyła siedem sztuk broni, mimo że była leczona z powodu zaburzeń emocjonalnych - poinformował dzisiaj szef policji w tym mieście John Drake. 

Jak powiedział Drake podczas briefingu prasowego, Audrey Hale użyła w szkole trzech z siedmiu sztuk broni, które kupiła - dwóch karabinów szturmowych i pistoletu. Zabiła trójkę 9-letnich dzieci oraz troje pracowników szkoły, w tym dyrektorkę.

Kobieta miała być pod opieką lekarza z powodu zaburzeń emocjonalnych i ukrywała broń przed rodzicami, u których mieszkała. Od niedawna miała się przedstawiać się jako osoba transpłciowa.

Hale miała sporządzić też "książeczkę" oraz manifest z planem zbrodni oraz tuż przed nią wysłać SMS-y znajomym, informując ich m.in., że "z czasem wszystko nabierze sensu". Według policji motywy jej działania nie zostały dotąd ustalone. Wiadomo jednak, że w przeszłości uczyła się należącej do Kościoła prezbiteriańskiego szkoły podstawowej.

Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Na nagraniu widać wymianę ognia między Hale i funkcjonariuszami i moment śmiertelnego postrzelenia zabójczyni. Do zastrzelenia jej doszło 14 minut po wezwaniu policji.

Po tragedii w szkole prezydent USA Joe Biden po raz kolejny wezwał Kongres do uchwalenia ściślejszych regulacji dotyczących sprzedaży broni palnej, w tym zakazu sprzedaży karabinów szturmowych. Przyznał jednocześnie, że on sam wyczerpał wszystkie swoje uprawnienia, jeśli chodzi o politykę dotyczącą broni.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo