Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Grupka Republikanów wzywa Bidena do zakończenia pomocy Ukrainie

Republikanin Matt Gaetz złożył w czwartek w Izbie Reprezentantów USA rezolucję wzywającą administrację Joe Bidena do zakończenia pomocy wojskowej i finansowej dla Ukrainy. Apelował też o osiągnięcie porozumienia pokojowego po trwającej już niemal rok wojnie.

Matt Gaetz
Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Rezolucję "Ukraine Fatigue Resolution" Gaetz wprowadził do niższej izby Kongresu z 10 innymi parlamentarzystami. Dokument zwraca uwagę, że od inwazji Rosji na jej sąsiada Ameryka przeznaczyła ponad 110 mld dolarów na pomoc finansową, wojskową i humanitarną dla sojusznika.

Fox News podkreśla, że w styczniu USA zapowiedziały dodatkowe wsparcie dla Kijowa w zakresie bezpieczeństwa. Prezydent Biden zgodził się na przekazanie Ukrainie 31 czołgów Abrams M1. Pojawiają się jednocześnie doniesienia, że kolejne dwa mld dolarów mogą być w przygotowaniu.

"Chodzi o wolność, wolność dla Ukrainy, wolność wszędzie" – podkreślał Biden.

Rezolucja wskazuje na ogromną ilość sprzętu dostarczonego Ukrainie od początku konfliktu. Powołuje się też na urzędników Pentagonu, którzy stwierdzili, że przekazana amunicja "poważnie uszczupliła zapasy, osłabiając gotowość Stanów Zjednoczonych na wypadek wybuchu konfliktu."

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Matt Gaetz #Republikanie #Ukraina #USA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo