Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Departament Stanu USA odniósł się do słów Putina. Chodzi o broń jądrową

"Każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest absolutnie nieodpowiedzialna" - stwierdził rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina, który stwierdził, że ryzyko wojny nuklearnej wzrosło.

Zdjęcie ilustracyjne
Pixels

"Nie będę wchodził w kwestię tego, jaka jest nasza ocena [ryzyka wojny jądrowej]. Uważamy, że każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest absolutnie nieodpowiedzialna (...) jest sprzeczna z twierdzeniami, które słyszeliśmy ze strony rosyjskich oficjeli, nawet w ostatnich tygodniach, potwierdzających bardzo prostą zasadę, że wojna jądrowa nie powinna być nigdy toczona i nie może zostać przez nikogo wygrana"

- powiedział Price podczas briefingu prasowego. Był to komentarz do wypowiedzianych wcześniej słów Władimira Putina, który podczas spotkania z przedstawicielami prezydenckiej Rady ds. Praw Człowieka ocenił, że ryzyko wojny jądrowej narasta.

Putin dodał jednak, że Rosja nie użyje broni jądrowej pierwsza.

"A jeśli nie użyje jej pierwsza w jakichkolwiek okolicznościach, to znaczy, że nie będzie też druga, bo możliwość użycia jej w przypadku uderzenia jądrowego na naszym terytorium będzie mocno ograniczone"

- dodał. Zapewnił też, że Kreml "nie oszalał", ale stwierdził, że rosyjska broń nuklearna jest bardziej zaawansowana technologicznie od arsenału innych mocarstw.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Rosja #broń jądrowa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo