Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Republikanie stworzyli spot z Bidenem. Przez... sztuczną inteligencję

Republikański Komitet Narodowy (RNC) odpowiedział na ogłoszenie kandydatury prezydenta Joe Bidena politycznym spotem złożonym w całości z obrazów przez sztuczną inteligencję. Film przedstawia "zdjęcia" ilustrujące rozmaite kryzysy, do których zdaniem Republikanów może doprowadzić reelekcja prezydenta.

Joe Biden
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

32-sekundowy spot zatytułowany "Beat Biden" ("Pokonać Bidena") pokazuje fikcyjne zdjęcia Bidena i wiceprezydent Kamali Harris przemieszane ze stworzonymi przez AI obrazami m.in. chińskiej inwazji na Tajwan, scen ilustrujących kryzys bankowy, szturmu imigrantów przez granice, czy przestępców na ulicach San Francisco.

"Co jeśli najsłabszy prezydent, którego mieliśmy, zostanie ponownie wybrany?" - pyta napis na początku spotu.

Jak poinformował RNC, film - będący odpowiedzią na ogłoszenie przez prezydenta startu swojej kampanii reelekcyjnej - został w 100-proc. stworzony przez sztuczną inteligencję.

Generatory obrazów AI, takie jak Midjourney i DALL-E, są coraz częściej wykorzystywane w komunikacji politycznej. W internecie szeroko rozeszły się fikcyjne zdjęcia papieża Franciszka w puchowej kurtce, czy Donalda Trumpa zatrzymywanego przez policję. Jak przewiduje portal Axios, zarówno Republikanie, jak i inne grupy prawdopodobnie będą częściej używać tej technologii w kampanii wyborczej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Republikanie #Joe Biden

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo