Amerykanie powitali Nowy Rok w pozytywnych nastrojach

Pomimo panującej pandemii mieszkańcy Los Angeles oczekują, że 2022 będzie lepszy niż dwa minione lata. „Mam nadzieję, że mój biznes będzie się rozwijał, pomimo panującej pandemii” – powiedział 48-letni mieszkaniec Miasta Aniołów.

Małgorzata Schulz/Los Angeles

„Ja chciałabym schudnąć, no i oczywiście wierzę, że wkrótce skończy się pandemia”

- podzieliła się swoimi noworocznymi postanowieniami 50-latka z Las Vegas.

W USA sytuacja ekonomiczna, pomimo spustoszenia czynionego przez COVID jest zadowalająca. Widać to na ulicach wielkich amerykańskich metropolii, gdzie w Nowy Rok można było zaobserwować tłumy turystów i lokalnych mieszkańców. Ludzie podróżują, robią zakupy i mają nadzieję, że 2022 będzie lepszy niż poprzedni.

„Moja rodzina przyjechała tutaj na wakacje z Filipin. W Nowym Roku chcemy tylko zdrowia i zakończenia pandemii”

- powiedział Filipińczyk, mieszkający w Los Angeles od 30 lat.

„Dla mnie 2021 był strasznym rokiem, ponieważ moja mama straciła bliską przyjaciółkę, która latem zmarła na COVID-19, a w grudniu odeszła moja babcia. W 2022 może być tylko lepiej”

- stwierdziła nastoletnia mieszkanka Miasta Aniołów.

Masowe zakażenia Omicronem spowodowały odwołanie licznych zabaw Sylwestrowych, łącznie z dorocznym powitaniem Nowego Roku w Downtown, przy miejskim ratuszu. Większość ludzi świętowało w domach.

Odwołano też setki lotów, z powodu braku personelu i złej pogody. Ci, którym udało się dotrzeć do Los Angeles zwiedzali Aleję Gwiazd i oglądali okoliczne atrakcje.

Bez zakłóceń przebiegła poranna parada Rose Bowl, której początki sięgają 1890 roku. Ludzie czekali całą noc, aby 1 stycznia o poranku obejrzeć wykonane specjalnie na ten dzień konstrukcje, prezentujące instytucje naukowe, prywatne firmy i urzędy.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#świat

Małgorzata Schulz
Wczytuję ocenę...
Komentarze (1)
Anonim 02.01.2022 14:15
Nie ma co pisać! Taka informacja to żadna informacja.
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo