Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk przystąpi do "europejskiej kopuły"? Beata Szydło: to działanie na szkodę bezpieczeństwa Polski

Donald Tusk poinformował po spotkaniu z premier Danii, że Polska Polska chce uczestniczyć w pracach nad budową tzw. żelaznej kopuły, czyli europejskim systemem obrony przeciwrakietowej. - Rezygnacja przez rząd Tuska z polskiego projektu na rzecz czysto teoretycznej „europejskiej kopuły” to działanie na szkodę bezpieczeństwa Polski - powiedziała była premier Beata Szydło w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Beata Szydło
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Premier Donald Tusk, który w poniedziałek rozmawiał z premier Danii Mette Frederiksen m.in. o budowie skutecznej obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej w Europie, powiedział, że Polska chce uczestniczyć w pracach nad budową tzw. żelaznej kopuły. "Dania, ale także Niemcy i Wielka Brytania współpracują w Unii Europejskiej nad europejskim systemem obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej. Atak Iranu na Izrael potwierdził, jak ważne jest posiadanie takiej instalacji" - powiedział Tusk po spotkaniu z premier Danii.

Do sprawy odniosła się była premier RP Beata Szydło, która przypomniała, że Polska ma juz system ochrony powietrznej stworzony od zera przez rząd PiS.

Polski system obrony powietrznej został zbudowany przez rząd PiS od zera dzięki naszym inwestycjom. Już teraz chroni Polskę. Rezygnacja przez rząd Tuska z polskiego projektu na rzecz czysto teoretycznej „europejskiej kopuły” to działanie na szkodę bezpieczeństwa Polski

– powiedziała wiceprezes PiS.

 Wcześniej zapowiedzi Tuska skrytykował prezydent Andrzej Duda.

- Do tej pory stanowisko polskich władz było w tym aspekcie jednoznaczne. My od lat budujemy system obrony powietrznej oparty przede wszystkim na systemie Patriot, co do którego dostawy, umowy podpisaliśmy już bardzo dawno (...). Pierwsze baterie są już w tej chwili w Polsce i już w tej chwili służą na nich polscy żołnierze. Ale oczywiście one będą nadal dostarczane do naszego kraju

– powiedział prezydent.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

#europejska kopuła

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo