Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Prorosyjski polityk pobity... butelką po piwie! Zobacz nagranie

Lider Forum dla Demokracji (FvD) Thierry Baudet został kilkakrotnie uderzony butelką od piwa w głowę na spotkaniu wyborczym w kawiarni w Groningen na północy kraju - informuje telewizja RTV Noord.

Thierry Baudet pobity
TWITTER - ChuckCallesto

Z informacji podanej przez stację wynika, że przywódca FvD został zabrany do szpitala z obrażeniami głowy. „Chirurg urazowy właśnie opatrywał Thierry'ego Baudeta. Został on uderzony butelką po piwie w tył głowy, a także w krawędź skroni tuż obok oka” – przekazała partia na portalu X.

Rzecznik policji w Groningen przekazał portalowi RTL News, że na miejscu aresztowano sprawcę. „Traktujemy tę sprawę poważnie i badamy okoliczności” – powiedział rzecznik.

Atak został potępiony przez polityków. „Jest to całkowicie nie do przyjęcia” – napisał na platformie X premier Mark Rutte. „To uderza w naszą demokrację. Wygląda na to, że niczego się nie nauczyliśmy od 2002 roku, kiedy zamordowano Pima Fortuyna” – przekazał z kolei lider partii NSC Pieter Omtzigt.

Pod koniec października Baudet został uderzony parasolem w głowę na uniwersytecie w Gandawie w północnej Belgii. Znany z prorosyjskich poglądów polityk doznał wstrząsu mózgu; jego eurosceptyczne ugrupowanie zawiesiło kampanię wyborczą.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Thierry Baudet

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (27)
Anonim 21.11.2023 14:48
.... zaatakował go 15 letni chłystek nie za Rosję, tylko za " faszyzm"..... Baudet od początku swojej politycznej kariery, stal sie obiektem ataków lewactwa.... jest antyunijny , antyimigracyjncki , drwił z kultu lgtb i politycznej poprawności .... raz tylko zabrał glos w parlamencie n.t. wojny na Ukrainie za której wybuch wina obarcza obie strony , nie oszczędzając NATO.... a to wystarczylo na okrzyknięcie go agentem Putina ...
Anonim 21.11.2023 11:06
"Nie Der Landy" i wszystko jasne. Jeden z najbardziej rasistowskich krajów w Europie - nawet instytucje UE to potwierdzają.
racjonalny 21.11.2023 10:31
Nie jestem dumny z tych, którzy wspierają ukrainę.
Anonim 21.11.2023 11:07
A ja z ciebie. Twój stary.
Anonim 21.11.2023 10:07
Niemcy mają tradycje czerwoną Różę utopili w rynsztoku jak chciała im robić rewolucję.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo