Prorosyjski polityk pobity... butelką po piwie! Zobacz nagranie

Lider Forum dla Demokracji (FvD) Thierry Baudet został kilkakrotnie uderzony butelką od piwa w głowę na spotkaniu wyborczym w kawiarni w Groningen na północy kraju - informuje telewizja RTV Noord.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Thierry Baudet pobity
TWITTER - ChuckCallesto

Z informacji podanej przez stację wynika, że przywódca FvD został zabrany do szpitala z obrażeniami głowy. „Chirurg urazowy właśnie opatrywał Thierry'ego Baudeta. Został on uderzony butelką po piwie w tył głowy, a także w krawędź skroni tuż obok oka” – przekazała partia na portalu X.

Rzecznik policji w Groningen przekazał portalowi RTL News, że na miejscu aresztowano sprawcę. „Traktujemy tę sprawę poważnie i badamy okoliczności” – powiedział rzecznik.

Atak został potępiony przez polityków. „Jest to całkowicie nie do przyjęcia” – napisał na platformie X premier Mark Rutte. „To uderza w naszą demokrację. Wygląda na to, że niczego się nie nauczyliśmy od 2002 roku, kiedy zamordowano Pima Fortuyna” – przekazał z kolei lider partii NSC Pieter Omtzigt.

Pod koniec października Baudet został uderzony parasolem w głowę na uniwersytecie w Gandawie w północnej Belgii. Znany z prorosyjskich poglądów polityk doznał wstrząsu mózgu; jego eurosceptyczne ugrupowanie zawiesiło kampanię wyborczą.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Thierry Baudet

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo