Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Polska poproszona o pomoc w ewakuacji około 100 osób z Afganistanu. Prośby spływają z Unii i z NATO

Prośby o ewakuację spływają do Polski m.in. z UE i NATO. Lista tych osób zostanie nam przedstawione w najbliższych dniach, będzie to być może około 100 osób, w których ewakuacji będziemy pomagać - poinformował w Żabiej Woli premier Mateusz Morawiecki.

Krystian Maj/KPRM https://twitter.com/PremierRP

Premier podczas briefingu w Żabiej Woli poinformował, że dzisiaj podczas spotkania z szefami MON, MSWiA i MSZ omówiona została kontynuacja akcji ewakuacyjnej współpracowników polskiego kontyngentu wojskowego z Afganistanu.

Szef rządu poinformował, że w czerwcu Polska zaproponowała ewakuację z prowincji Ghazni, gdzie stacjonowały polskie wojska. Przypomniał, że Ghazni zostało zajęte dużo wcześniej niż stolica Afganistanu.

Już w czerwcu zaproponowaliśmy ewakuację osób z tej prowincji, które współpracowały z Polakami i kilkanaście osób wraz z rodzinami pojawiły się już ewakuowane w Polsce lub w innych miejscach - tam, dokąd życzył sobie udać się i roztoczyliśmy opiekę nad nimi

 - mówił premier Morawiecki. Poinformował, że obecnie Polska współpracuje z Uzbekistanem, aby jak najsprawniej logistycznie przeprowadzić ewakuację. Dodał, że prośby o ewakuowanie osób z Afganistanu spływały do Polski z UE, NATO i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Lista tych osób zostanie nam przedstawiona w najbliższych dniach, będzie to być może około 100 osób, w których ewakuacji będziemy pomagać

 - poinformował premier.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#ewakuacja #Mateusz Morawiecki #Afganistan

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo