Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Parlament Europejski zajmie się "praworządnością" w Polsce. Podjęto pilną decyzję. Debata jeszcze dziś

W Parlamencie Europejskim zostanie zorganizowana debata w sprawie ustawy o komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Poinformowała o tym eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska. Posłowie mają zebrać się w trybie pilnym - jeszcze dziś wieczorem.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
"Zgodnie z niechlubną, acz pielęgnowaną tradycją ataków na Polskę, Parlament Europejski przyjął projekt wieczornej debaty o "praworządności" w Polsce: tym razem z okazji powołania komisji ds. wpływów rosyjskich, z przytupem - będzie też rezolucja w tej sprawie"

– przekazała Rafalska. 

O decyzji PE poinformowała na Twitterze również europosłanka Anna Zalewska.

Skandaliczna decyzja o dodaniu debaty o „praworządności” w Polsce do porządku obrad bieżącej sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli. „Ulica i zagranica”?

- napisała polityk PiS.

Pomysł debaty wyszedł od - zrzeszającej m.in. polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - Europejskiej Partii Ludowej. Za głosowało 344 europosłów, 97 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.


W zeszły piątek Sejm ostatecznie opowiedział się za powołaniem komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007 - 2022. Przyjęta ustawa została podpisana w poniedziałek przez prezydenta Andrzeja Dudę i we wtorek trafiła do Dziennika Ustaw. W środę weszła w życie.

Pomysł powołania organu - choć wprawdzie wyszedł od polityków Platformy Obywatelskiej - jest mocno krytykowany przez opozycję. Politycy zarzucają w tej kwestii atak wymierzony bezpośrednio w Donalda Tuska. Twierdzą również, że sama ustawa jest niekonstytucyjna. Portal niezależna.pl obalił najczęściej formułowane kłamstwa w tej kwestii.

 Źródło: DoRzeczy, niezalezna.pl

 

#komisja ds. rosyjskich wpływów #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo