Nieoficjalnie: Najnowszy projekt nowych unijnych sankcji obejmuje zakaz importu węgla z Rosji do UE

Najnowszy projekt nowych unijnych sankcji zakłada wprowadzenie zakazu importu węgla z Rosji do UE - dowiedziała się od unijnego źródła Polska Agencja Prasowa.

flickr.com/yeowatzup/CC BY-SA 2.0

Węgiel ma być jednym z elementów nowych sankcji przeciwko Rosji. Kwestia ta będzie dyskutowana przez ambasadorów państw członkowskich UE w Brukseli w środę.

Wczoraj rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że "Polska podtrzymuje swoje stanowisko w zakresie wprowadzenia sankcji w postaci natychmiastowego zamknięcia handlu z Rosją - lądowego i morskiego", zastrzegając jednocześnie, że "polityka handlowa jest wyłączną kompetencją UE".

Także w poniedziałek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował, że Unia Europejska "pilnie dyskutuje na temat nowych sankcji przeciwko Rosji".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (18)
Anonim 05.04.2022 14:56
A jakie sankcje UE nałoży na Polskę za brak praworządności, czy jak tam zwał? Przecież głównie tym się zajmują.
Anonim 05.04.2022 14:39
Kompromitacja UE znowu fikcyjne, pozorowane sankcje, kacapy po tych tchórzliwych, głównie werbalnych reakcjach Zachodu mogą dalej spokojnie mordować ukraińskich cywili, wiedzą, ze i tak włos im z głowy nie spadnie - o to zatroszczą sie Niemcy i Francuzi po wojnie
Anonim 05.04.2022 13:05
na złość mamie ugryzę się w pośladek..... wszystkie ruskie surowce Chiny i Indie wchłoną jak gąbka i będą chcieli jeszcze więcej Europa Zachodnia jakoś sobie poradzi a my ....zdechniemy
Anonim 05.04.2022 13:46
Masz rację, że Chiny kupią od rosji za 1/10 ceny wszystko na pniu ale pewnie nie oto putasowi chodziło :-)
Anonim 05.04.2022 13:58
Zmień onuce
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo