Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kolejna rezolucja przeciw Polsce przyjęta w PE! „Podważa w całości polski system prawny”

W Parlamencie Europejskim przegłosowana została kolejna rezolucja przeciwko Polsce. Projekt dotyczący "prawa wyborczego, komisji śledczej i praworządności w Polsce" złożyli przedstawiciele pięciu frakcji europarlamentarnych - EPL, socjalistów, Odnowić Europę, Lewicy i Zielonych. - Projekt rezolucji podważa w całości polski system prawny i - w gruncie rzeczy - polską państwowość w ogóle - komentuje europoseł Zdzisław Krasnodębski.

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

- Kolejna rezolucja przeciwko Polsce znowu przegłosowana, część europosłów wybranych w Polsce głosowało za albo wstrzymało się od głosu( z PO i z Lewicy), PSL-wyjął karty, europosłowie PiS -przeciw - napisał na Twitterze europoseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk.

Rezolucję poparło łącznie 472 europosłów, przeciw było 136 deputowanych.

W treści rezolucji czytamy m.in. o głębokim zaniepokojeniu "zmianami w polskim kodeksie wyborczym, które przyjęto na krótko przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w 2023 r., w perspektywie wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2024 r.".

"PE wzywa Komisję, aby pilnie oceniła, czy niedawne zmiany w polskim kodeksie wyborczym są zgodne z prawem UE, by podzieliła się wynikami tej oceny z Parlamentem Europejskim oraz by podjęła odpowiednie działania w zakresie egzekwowania, gdyby stwierdziła, że zmiany są niezgodne z prawem"

- głosi treść rezolucji.

W dokumencie mowa jest także o Trybunale Konstytucyjnym oraz Sądzie Najwyższym.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo