Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Zełenski: Ukraina odpowie na atak w Zaporożu

- Ukraina odpowie na rosyjski atak rakietowy w Zaporożu, w wyniku którego zginęły co najmniej dwie osoby, zarówno w sensie militarnym, jak i prawnym - ogłosił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu zamieszczonym dzisiaj w mediach społecznościowych.

fot. President Of Ukraine from Україна - Zoom-meeting with members of United News telethon., CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129088682

"Będzie nasza odpowiedź wojskowa i prawna na dzisiejszy bestialski ostrzał rakietowy Zaporoża. Okupant nieuchronnie poczuje naszą siłę. Siłę sprawiedliwości w każdym sensie tego słowa"

- oznajmił Zelenski.

Wcześniej prezydent, komentując atak rakietowy, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek, oświadczył, że Rosja chce, by każdy dzień był dla Ukraińców dniem terroru, ale zło nie zapanuje na ukraińskiej ziemi, okupanci zostaną z niej wypędzeni i odpowiedzą za wszystko.

Zełenski powiedział, że w wyniku rosyjskiego ataku w Zaporożu zginęły co najmniej dwie osoby oraz zburzone zostały drugie, trzecie i czwarte piętro pięciopiętrowego budynku mieszkalnego.

Przedstawiciel władz miejskich Anatolij Kurtiew podawał, że w dom trafił pocisk systemu rakietowego S-300. To kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy, którego Rosjanie regularnie używają do ostrzeliwania celów naziemnych w obwodzie zaporoskim, a także w innych częściach Ukrainy.

Według służb ratunkowych nadal trwają poszukiwania ludzi pod gruzami budynku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo