"Wielka Brytania - tak. Polska - tak". Zełenski o ostatnich wizytach: Przybliżyły zwycięstwo!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że wizyty we Włoszech, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, które ostatnio odbył, "przybliżyły zwycięstwo". "Trzy długie dni: nasi wojskowi, nasze państwo staje się silniejsze. Jestem (tego) pewien. Znacznie silniejsze" - powiedział ukraiński przywódca.

Wołodymyr Zełenski
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

"Na wszystkich spotkaniach omawialiśmy naszą formułę pokojową i teraz partnerzy są bardziej gotowi, by iść według ukraińskiej formuły. Jest więcej wsparcia dla naszego wstąpienia do UE, więcej zrozumienia, że wstąpienie Ukrainy do NATO nastąpi, że jest ono nieuniknione" - podkreślił Zełenski.

Prezydent podziękował Włochom za pomoc w obronie ludzkiego życia: od obrony nieba do przygotowania pełnowymiarowej odbudowy Ukrainy po działaniach zbrojnych.

Ukraiński przywódca wyraził wdzięczność Niemcom za pakiet obronny. Zełenski podziękował też Francji za nowe możliwości dla ukraińskich wojskowych, jeśli chodzi o przeciwdziałanie rosyjskiemu terrorowi. Jak podkreślił, "jeszcze nie czas, by mówić o szczegółach". Podziękował za dodatkowe pojazdy opancerzone i pomoc w konsolidacji partnerów.

Prezydent podziękował także Wielkiej Brytanii za porozumienie w sprawie szkolenia ukraińskich pilotów. - Tworzymy koalicję na rzecz szkolenia pilotów na nowoczesnych zachodnich samolotach - dodał.

"Wielka Brytania - tak. Polska - tak. Jestem pewien, że dołączy się Francja i inni nasi partnerzy. Kontynuujemy pracę też nad koalicją myśliwców" - powiedział na nagraniu Zełenski. Podziękował też Londynowi za "możliwości dalekiego zasięgu" dla ukraińskich wojskowych.

Tak więc główne rezultaty tych dni: nowa broń dla Ukrainy, szacunek dla Ukraińców, udało się przybliżyć nasze zwycięstwo

– podsumował Zełenski.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo