Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

USA wyślą do Hagi doświadczonego prokuratora. Będzie ścigał zbrodniarzy Putina

Ministerstwo sprawiedliwości USA planuje wysłać do Hagi doświadczonego prokuratora w ramach starań strony amerykańskiej o ściganie zbrodni wojennych, popełnionych przez Rosję na Ukrainie - poinformowała agencja Ukrinform.

Merrick Garland i Andrij Kostin
https://twitter.com/EuropeanPravda

O planach tych mówił prokurator generalny USA Merrick Garland po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Andrijem Kostinem, który przebywa w USA z roboczą wizytą.

"W celu dalszego wzmocnienia naszego partnerstwa ministerstwo sprawiedliwości oddeleguje doświadczonego prokuratora do Międzynarodowego Centrum Ścigania Zbrodni przeciwko Ukrainie, utworzonego na bazie Wspólnego Zespołu Śledczego" – powiedział Garland.

Wyjaśnił, że przedstawiciel prokuratury generalnej USA będzie miał swoją siedzibę w Hadze, w Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy w Dziedzinie Wymiaru Sprawiedliwości w sprawach karnych.

Ponadto, według Garlanda, Waszyngton planuje latem tego roku oddelegować swojego stałego radcę prawnego do ambasady USA w Kijowie. Jego zadaniem "będzie współpraca z ukraińskimi partnerami nad całą listą złożonych kwestii w sektorze wymiaru sprawiedliwości".

Garland powiedział również, że rozmawiał z prokuratorem generalnym Ukrainy o dalszych wspólnych wysiłkach na rzecz pociągnięcia rosyjskiego reżimu do odpowiedzialności za jego okrucieństwa. Dodał, że istnieje także współpraca na poziomie grupy zadaniowej KleptoCapture, utworzonej niedawno w USA, która "nadal ściga i przejmuje aktywa objętych sankcjami zwolenników Kremla i rosyjskiego wojska".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Rosja #Ukraina #USA #Haga #Merrick Garland

mt
Wczytuję ocenę...
Komentarze (30)
Anonim 19.04.2023 00:36
Jedno jest pewne, że świat nie może zamknąć oczów na morderców i katów wojennych w XXIw. Nie zrobią nic dzisiaj, jutro będzie za późno, bo bezkarność wzmacnia oprawców. Następne państwo, które napadną jeszcze bardziej zniszczą i wymordują cywilów w torturach z uśmiechem i z wielką kacapską dumą.
Slonzok 18.04.2023 20:32
no nie moge, wiekszej bezczelnosci nie widzialem,sami (USA) nie podpisali tego statutu rzymskiego a chca kogos scigac, a moze tak zaczac najpierw od siebie? widzisz zdzblo w oku blizniego a belki w swoim nie, a tak na marginesie jeszcze nie podpisaly oprocz USA ,Chiny,Indie,Izrael, Rosja, Turcja itd.
Anonim 19.04.2023 08:11
Ale USA nie morduje ludzi. Czaisz ?
Anonim 18.04.2023 18:25
Ten pan Garland to czlonek pewnego klubu, zreszta tak jak cale otoczenie tych co steruja Bidetem, nie majacy nic wspolnego ze sprawiedliwoscia.
Anonim 18.04.2023 17:55
Może by tak swoich pierw przejrzeli
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo