Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Ukraiński generał apeluje do rosyjskich najeźdźców: Wypuśćcie dzieci z Mariupola. Weźcie mnie

Wymieńcie mnie za dzieci z Mariupola - mówi ukraiński generał, który znajduje się na liście poszukiwanych przez Rosję. Vyacheslav Abroskin deklaruje, że odda się do niewoli, jeżeli wróg pozwoli ewakuować najmłodszych z oblężonego miasta. Po tym, jak to zapowiedział, znalazł już wielu naśladowców.

W Mariupolu dzieci przeżywają dramat
fot. pixabay.com

Coraz więcej ludzi w atakowanym przez wojska rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy umiera z głodu - alarmowała wczoraj mariupolska rada miejska. Władze błagają o pomoc. Dość nieoczekiwanie, jedna z odpowiedzi nadeszła od wysokiego rangą policjanta.

- Jeszcze przed rozpoczęciem wojny obiecałem mieszkańcom miasta, że w razie wojny będę bronił Mariupola. Okazało się, że wojna spotkała mnie w Odessie - rozpoczął swój wpis generał policji Vyacheslav Abroskin. 

Później pisał o dramatycznej sytuacji Mariupola. -  W całkowicie zniszczonym mieście zostało dziś wiele dzieci, które jeśli nie uratowane teraz, umrą w najbliższych dniach, czas ucieka - dodał.

W zamian za uratowanie dzieci zaoferował... siebie.

Apeluję do rosyjskich okupantów - dajcie mi możliwość wyciągania dzieci z Mariupolu, zamiast żywych dzieci oferuję siebie. Proszę o wpuszczenie mnie do Mariupola po odbiór dzieci i zorganizowanie ich wywozu. Potrzebuję trzech dni w mieście. Na ostatnim punkcie kontrolnym wracając z dziećmi oddaję się do niewoli.

Abroskin podkreślił, że jest generałem policji, który bezpośrednio zorganizował antyrosyjskie protesty w latach 2014-2018. - Jestem uwzględniony na rosyjskiej liście sankcji. Jestem przez nich poszukiwany. Aranżowali próby wyeliminowania mnie - zaznaczył. Mimo to, chce się oddać w ręce Rosjan.

- To moja osobista inicjatywa. Moje życie należy tylko do mnie i oferuję je w zamian za życie dzieci, które nadal pozostają w Mariupolu

- zakończył. 

Jak podkreślił, po publikacji tego apelu, zgłosiło się do niego wielu funkcjonariuszy, którzy chcą razem z nim uratować dzieci, a następnie się poddać. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo