Ukraińcy wyeliminowali dwóch dowódców Wojska Powietrznodesantowego Rosji

Ukraińcy w walkach w rejonie Bachmutu, w ubiegłym tygodniu wyeliminowali pułkownika Andrieja Kondraszkina, dowódcę rosyjskiej 31. Brygady Desantowo-Szturmowej WDW. Kilka dni temu natomiast na Zaporożu zginął podpułkownik Wasilij Wiktorowicz Popow, dowódca 247. Kaukaskiego Pułku Desantowo-Szturmowego Gwardii.

Podpułkownik Wasilij Wiktorowicz Popow oraz pułkownik Andriej Kondraszkin
x\@bayraktar_1love oraz @front_ukrainian

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wojny na Ukrainie Rosjanie utracili dziesiątki wysokich rangą dowódców, w tym kilkunastu generałów.

Pułkownik Andriej Kondraszkin był dowódcą rosyjskiej 31. Brygady Desantowo-Szturmowej WDW. Jednostka ta brała udział m.in. w desancie na Hostomel w pierwszych dniach rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także w walkach o Mariupol. Natomiast w ostatnim czasie 31. Brygada Desantowo-Szturmowa zaangażowana była w walki na froncie bachmuckim. 


Informacje o śmierci rosyjskiego wojskowego przekazał na kanale Telegram zastępca dowódcy batalionu Wostok (Wschód) w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej Aleksandr Chodakowski, który jednak nie podał okoliczności śmierci Kondraszkina. Ukraiński dziennikarz Jurij Butusow informował natomiast o tym, że dowódcy 31. Brygady Desantowo-Szturmowej powierzono zadanie odparcia ataków 3. Samodzielnej Brygady Szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy na południe od wsi Andriejewka.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje wskazujące, że 44-letni rosyjski wojskowy został wyeliminowany przez stronę ukraińską przy użyciu drona bojowego.

Jest to już kolejny wysoki rangą rosyjski oficer wyeliminowany w ostatnich kilku dniach w walkach na Ukrainie. 11 września 2023 roku zginął na Zaporożu podpułkownik Wasilij Wiktorowicz Popow. Wojskowy ten dowodził 247. Kaukaskim Pułkiem Desantowo-Szturmowym Gwardii, wchodzącym w skład 7. Dywizji Desantowo- Szturmowej (Górskiej) WDW.

 Źródło: niezależna.pl

 

#WDW #Rosja #rosyjska agresja #Zaporoże #Bachmut

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo