Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tak wyglądał atak rakietowy na Kijów. Ukraińska policja opublikowała mocne nagranie

Ukraińska policja opublikowała nagranie z kamer na mundurach funkcjonariuszy, które pokazują, jak wyglądały pierwsze chwile po zmasowanym ataku na ukraińską stolicę, jaki miał miejsce kilka dni temu. To zupełnie inna perspektywa...

W środę Rosja dokonała kolejnego uderzenia w ukraińską stolicę. Po zmasowanym ataku rakietowym wojsk rosyjskich Kijów był pogrążony w ciemności. W mieście nie było prądu, ogrzewania i wody. Ruch tramwajów został wstrzymany, a pociągi metra kursowały z dłuższymi przerwami. Po ataku otwarte były sklepy i lokale, które są wyposażone w generatory. Mieszkańcy ukraińskiej stolicy nie wpadli w panikę i wspierali się nawzajem.

Sergiej Kowalenko, główny dyrektor operacyjny firmy YASNO, która dostarcza prąd ukraińskiej stolicy, poinformował, że sytuacja w mieście poprawiła się, ale wciąż pozostaje "dość trudna". Jak powiedział Kowalenko mieszkańcy Kijowa powinni mieć prąd co najmniej przez 4 godziny dziennie. W przeciwnym razie powinni alarmować władze.

Ukraina nie traci jednak ducha. Mimo rosyjskich zbrodni, morale jest na wysokim poziomie.

- Nawet hipotetyczne próby zajęcia Kijowa przez armię Rosji są skazane na klęskę - podkreśliła administracja ukraińskiej stolicy. Władze poinformowały o trwających pracach nad wzmacnianiem obrony miasta.

Tak wyglądał atak na Kijów 23 listopada

To, z czym musi mierzyć się Ukraina, doskonale widać na nagraniu opublikowanym przez kijowską policję, a następnie na kanale Nexta. Pokazuje on pierwszy moment po uderzeniu rakiet z perspektywy kamer nasobnych policjantów. Widać poruszenie, jakie wówczas panowało, ale też opanowanie funkcjonariuszy. Można docenić ich wysiłek...

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #Kijów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo