Tak Ukraińcy dziękują Polakom. Znana polska pieśń w wykonaniu ukraińskiego zespołu [WIDEO]

Ukraiński zespół "Stan świadomości" nagrał polską pieśń "O mój rozmarynie" w języku ukraińskim. Muzycy w ten sposób wyrażają swoje podziękowania dla Polaków za nieustające wsparcie. Utwór został opublikowany w 103. rocznicę zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej nad Rosją Sowiecka.

Ukraiński zespół "Stan świadomości" podziękował Polakom za bezprecedensowe wsparcie
YouTube/BIEŁSAT PL

O geście w stronę Polaków informuje Biełsat. - W ten sposób muzycy chcą podziękować za bezprecedensową pomoc i wsparcie, jakie Polacy udzielili Ukraińcom po rosyjskiej agresji - przekazują dziennikarze.

Z kolei sami artyści są zdania, że "przyjaźń Ukrainy i Polski jest siłą, która może powstrzymać Putina".

Utwór miał zostać przetłumaczony jeszcze na froncie.

Utwór "O mój rozmarynie" był jedną z najpopularniejszych pieśni w czasie polskiej "wojny po wojnie" 1918 - 1920 w II Rzeczpospolitej oraz w czasie II wojny światowej. Nie jest do końca jasne, kto i kiedy napisał słowa, ale autorem muzyki był żołnierz Legionów Polskich, Zygmunt Pomarański ps. "Brzózka"

 Źródło: belsat.eu, spiewnikniepodleglosci.pl, niezalezna.pl

 

#Stan Świadomości #O mój rozmarynie

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Komentarze (54)
Anonim 17.08.2023 10:35
Kuzyn ma firmę budowlaną i chociaż nie potrzebował nowych pracowników, to zatrudnił 2 "ukrochodźców". Po kilku dniach zniknęli, a wraz z nimi 2 drogie szlifierki.
Anonim 17.08.2023 11:29
mam lepsze gość z Gorlic miał tartak tuz za granica z Ukraina cieli buka na łyżki jak ruski napadli to ukraińscy pracownicy zniszczyli mu wszystkie maszyny by lach nie miał.......został z kredytami .......
Anonim 18.08.2023 14:28
Prawda jest taka, ze sa Ukraincy dobrzy i zle wychowani, zalezy na kogo sie trafi. Tak jak byli w Polsce wojennej szmalcownicy i dobrzy Polacy. Zalezy jak matka go wychowala tak postepuje. Jak nie chodzil do cerkwi i nie mial wychowania moralnego to bedzie niszczyl nie tylko Polaka ale kazdego gdzie sie pojawi. Ile mamy w DTV przestepstw wykonywanych przez Polakow czy jakichkolwiek ludzi w DTV calego swiata. Nie dajmy sie wzajemnie sklocic. Piosenka jest piekna--chwala Ukrainie. Trzymajcie sie !
Anonim 16.08.2023 19:00
Czy przeproszą za Wołyń? I za gorliwą pomoc niemcom podczas dobijania Powstania...
Anonim 18.08.2023 18:17
Przecież to Niemcy okupowali wtedy Polskę i to oni ponoszą odpowiedzialność za nierozliczone zbrodnie na terenach okupowanych, jak np. w Jedwabnem. A w Powstaniu nie było Ukraińców tylko Rosjanie z RONA pod wodzą Bronisława Kamińskiego.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo