Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Strzał z HIMARS-a doprowadził do śmierci 60 rosyjskich żołnierzy

We wtorek ukraińskie siły zbrojne ostrzelały pociskiem z wyrzutni rakietowej HIMARS zgrupowanie rosyjskich żołnierzy w okupowanej części obwodu donieckiego na Ukrainie; zginęło co najmniej 60 najeźdźców, którzy czekali na przybycie swojego dowódcy - poinformowała rosyjska redakcja BBC.

Wyrzutnia rakietowa M142 HIMARS
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

"W środku dnia ukraińskie wojsko uderzyło dwoma pociskami rakietowymi HIMARS w poligon w pobliżu wsi Trudiwskie w rejonie (powiecie) wołnowaskim w obwodzie donieckim"

- czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu rosyjskiej redakcji BBC na Telegramie.

Jak powiadomiono, w momencie ataku na poligonie przebywali żołnierze 36. Gwardyjskiej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych, której stałym miejscem stacjonowania jest miasto Borzja w Kraju Zabajkalskim na Syberii. "W momencie uderzenia członkowie 4., 5. i 6. kompanii tej brygady byli ustawieni w szeregu i oczekiwali na przybycie dowódcy 29. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego, generała Olega Moisiejewa" - dodano.

W posiadaniu rosyjskiego serwisu BBC znalazło się ponad 10 zdjęć i nagrań wideo z miejsca zdarzenia, wykonanych bezpośrednio po ataku. Materiały te ukazują dziesiątki martwych rosyjskich żołnierzy.

Ukraińskie władze dotychczas nie skomentowały tych doniesień. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo