Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda powołał Artura Sobonia na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego • • •

Prezydent Ukrainy rozmawiał z szefem NATO

Dziś odbyła się telefoniczna rozmowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i szefa NATO Jena Stoltenberga. Jak poinformował ukraiński prezydent, dotyczyła ona wyników szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Wilnie i sytuacji na Morzu Czarnym.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski"
facebook.com/zelenskiy.official

Rozmowa Zełenski-Stoltenberg

„Odbyłem rozmowę telefoniczną z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Omówiliśmy realizację ustaleń szczytu Sojuszu w Wilnie, a także dalsze działania na rzecz integracji Ukrainy z NATO

– napisał Zełenski.

Sytuacja na Morzu Czarnym 

Prezydent Ukrainy i szef NATO rozmawiali także o obecnej sytuacji na Morzu Czarnym i „ryzykach, jakie stwarza ona dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego”.

„Określiliśmy priorytetowe i przyszłe kroki, niezbędne do odblokowania i stałego funkcjonowania czarnomorskiego +korytarza zbożowego+” – napisał Zełenski.

Rosja wycofała się z umowy zbożowej zawartej za pośrednictwem ONZ i Turcji, która umożliwiała transport przez Morze Czarne ukraińskiego zboża i innych produktów żywnościowych oraz ich eksport m.in. do krajów Afryki, pomimo blokady przez siły rosyjskie ukraińskich portów.

Porozumienie zbożowe zostało zawarte w lipcu 2022 roku w ramach dwóch „lustrzanych” umów pomiędzy Ukrainą i Rosją a Turcją i ONZ.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #Wołodymyr Zełenski #Jens Stoltenberg #NATO

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo