Poruszające nagranie z Kijowa. Wojna to dramat dla dzieci. "Tak nie powinno być"

Kijów wciąż musi zmagać się z rosyjskimi atakami. Putinowcy wystrzelili kolejne rakiety w stronę ukraińskiej stolicy. Pierwsza dama Ołena Zełenska pokazała poruszające naganie. "Dzieci biegające i wołające o schronienie przed odgłosami eksplozji, tak nie powinno być" - napisała.

Poruszające nagranie z Kijowa
pixabay/Twitter

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła wszystkie wrogie obiekty, atakujące Kijów – powiadomiły w poniedziałek władze stolicy Ukrainy po kolejnym ataku rakietowym. Był to 16. atak powietrzny sił rosyjskich na Kijów od początku maja. Ukraińska stolica wciąż nie może spać spokojnie. 

Pierwsza dama Ukrainy pokazała w mediach społecznościowych przejmujące nagranie. Widać na nim, jak dzieci reagują na odgłosy wojny. To dla nich wielka trauma.

- Kijów. Rano po nieprzespanej nocy pod ostrzałem. Znowu niepokój... Dzieci biegające i wołające o schronienie przed odgłosami eksplozji. Ale tak nie powinno być - nigdzie i nigdy. Strachu nie da się wyłączyć – ale nie zatrzymujemy się, działamy. Ukraina nadal walczy - napisała Ołena Zełenska. 

Do słów swojej małżonki odniósł się też prezydent Wołodymyr Zełenski. Napisał: - Chwała wszystkim naszym wojownikom, którzy bronią ukraińskiego nieba! Dziękuję wszystkim na świecie, którzy pomagają chronić ludzi i nasze dzieci przed rosyjskim terrorem!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #Kijów

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo