Porażka na Krymie, katastrofa kijowska, potężna izolacja całego kraju. Grochmalski o słabości Putina

"Putin w starciu z rzeczywistością jest bandytą i doprowadził do potężnej izolacji z Rosją, nigdy wcześniej to się nie pojawiło. To gigantyczna izolacja na dziesięciolecia. Państwo bandyckie stosuje bandyckie metody" - powiedział prof. Piotr Grochmalski w Telewizji Republika. W rozmowie z Katarzyną Gójską odniósł się też do obecnej sytuacji na Krymie, mówiąc, że w tej chwili jest tam absolutna panika, "bo to Ukraina przejęła przewagę, jeśli chodzi o ten obszar". Operację kijowską nazwał zaś katastrofą.

Władimir Putin
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Zdaniem Grochmalskiego obecnie operacja podważa poczucie bezpieczeństwa u Rosjan mieszkających w anektowanej części Ukrainy. "Półwysep staje się niebezpieczny, ludzie uciekają w popłochu. Rosjanie niewiedzą, w jaki sposób dochodzi do tych uderzeń".

"To, z czym mamy teraz do czynienia, to są punktowe uderzenia w infrastrukturę krytyczną. Cała infrastruktura na tyłach Rosji jest masakrowana"

 - ocenił rozmówca Katarzyny Gójskiej. "Mamy w tej chwili absolutną panikę na Kremlu, bo to Ukraina przejęła przewagę jeśli chodzi o ten obszar" - dodał.

"Putin w starciu z rzeczywistością jest bandytą i doprowadził do potężnej izolacji z Rosją, nigdy wcześniej to się nie pojawiło. To gigantyczna izolacja na dziesięciolecia. Państwo bandyckie stosuje bandyckie metody"

- stwierdził Piotr Grochmalski.

Profesor ocenił też negatywnie całą dotychczasową kampanię wojenną ze strony Rosji.

"Rosjanie tak często straszyli, że to już wydaje się kuriozalne. Te wszystkie dęte słowa okazują się niewiele warte, tak jak i ten mit wielkiej armii z przestarzałym sprzętem. Nikt nie ma wątpliwości, że operacja kijowska to była klęska od niepamiętnych czasów"

- dodał.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Władimir Putin #Rosja #Telewizja Republika #Prof. Piotr Grochmalski

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo