Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Polska broń sprawdza się w walce z Rosjanami. Zobacz nagranie

Oddział ukraińskiej straży granicznej przy wykorzystaniu systemu amunicji krążącej WARMATE uderzył w rosyjski wielozadaniowy samochód ciężarowych znajdujący się po drugiej stronie Dniepru w obwodzie chersońskim. Było to już kolejne udane bojowe użycie przez stronę ukraińską systemu opracowanego przez WB Group i Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, a który znajduje się również na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

system amunicji krążącej WARMATE
Grupa WB

Wśród sprzętu wojskowego jaki Ukraina otrzymała od Polski znajdują się zarówno armatohaubice samobieżne AHS Krab, czołgi T-72 jak i bojowe wozy piechoty BWP-1. 

Na długiej liście uzbrojenia, które zostało przekazane przez Polskę stronie ukraińskiej znajdują się również zestawy bezzałogowych systemów powietrznych klasy mini FLYEYE oraz amunicja krążąca WARMATE. Drony te trafiły na wyposażenie nie tylko oddziałów wojskowych, ale również do ukraińskiej straży granicznej.

Na jednym z filmików możemy zobaczyć, jak ukraińscy operatorzy przy użyciu systemu WARMATE porazili rosyjskie stanowisko znajdujące się po drugiej stronie Dniepru w obwodzie chersońskim.

Amunicja krążąca WARMATE jest przeznaczona do identyfikowania i rażenia, w zależności od zastosowanej głowicy, lekko opancerzonych celów bądź piechoty przeciwnika. WARMATE może być użytkowany jako samodzielny system, przenoszony przez żołnierzy bądź przewożony, jako element zintegrowany z pojazdem. System wyposażony jest w moduły sterujące, umożliwiające pełną automatyzację większości faz lotu oraz wspieranie operatora w fazie naprowadzania na cel. Operowanie latającym środkiem bojowym odbywa się w czasie rzeczywistym w oparciu o przekaz wideo z podsystemu obserwacyjnego. Operator posiada pełną kontrolę w zakresie wyboru trybu pracy systemu, pomiędzy wielorazowym trybem rozpoznawczym a jednorazowym trybem bojowym.

 


Warto zauważyć, że zarówno WARMATE jak i FLYEYE znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. 

 Źródło: niezależna.pl

 

#Warmate #amunicja krążąca #sprzęt wojskowy #Ukraina #rosyjska agresja #Dniepr #obwód chersoński #bezzałogowiec

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo