Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Północny front Rosjan w obwodzie chersońskim bliski załamania. Wielka kontrofensywa Ukraińców!

Pojawiają się informacje o załamaniu się rosyjskiego frontu w Chersoniu. Wiele tysięcy rosyjskich żołnierzy zostało uwięzionych na prawym brzegu Dniepru z częściowo zniszczonymi mostami, które nie są w stanie utrzymać pojazdów wojskowych. Rosjanie wycofują się w kierunku Nowej Kachowki, a Ukraińcy mogli wbić się klinem w rosyjski front na głębokość nawet ponad 20 km.

Twitter

W sieciach społecznościowych pojawiają się niepotwierdzone na razie oficjalnie doniesienia o udanych działaniach ofensywnych wojsk ukraińskich na południu kraju, w obwodzie chersońskim, na zachodnim brzegu Dniepru, m.in. o zajęciu miejscowości Chreszczeniwka i Zołota Bałka.

Agencja UNIAN opublikowała zdjęcia ukraińskich żołnierzy przy miejscowości Chreszczeniwka. Według informacji w sieciach społecznościowych wyzwolona została także miejscowość Zołota Bałka.

Białoruska niezależna Nasza Niwa analizuje relacje rosyjskich „blogerów frontowych”, z których wynika, że siły ukraińskie doszły do miejscowości Dudczany.

Potwierdzenie tej nieoficjalnej na razie informacji oznaczałoby, że Ukraińcy od soboty weszli w głąb rosyjskich pozycji na ponad 20 km, a rosyjski front na tym odcinku może się załamać.

To nie koniec dobrych informacji.

Pomimo, że to jeszcze niepotwierdzone informacje, odbita miała też zostać m.in. miejscowość Torskie z regionu donieckiego.

Nagrania w sieci pokazują, że słowa Putina, o tym, że włącznie ukraińskich obwodów do Federacji Rosyjskiej pomaga obywatelom Ukrainy, to stek kłamstw. Siły Zbrojne Ukrainy witani są jak bohaterowie, a cywile przekazują im jedzenie.

Dwie wiadomości dla Rosjan

Ukraińscy strażnicy graniczni przygotowali też wiadomość dla zmobilizowanych do wojny Rosjan, którzy myślą, że jadą wyzwalać Ukraińców.

"Obywatele Rosji, wasza trzydniowa operacja specjalna przeciągnęła się i wasz przywódca bunkru ogłosił wywóz - przepraszam, mobilizację. Jednak po siedmiu miesiącach wojny, powinniście zdać sobie sprawę, z tego, że nie oddamy wam żadnego metra naszej ziemi. Sześćdziesiąt tysięcy waszych rodaków skutecznie nawożą ukraińską ziemię i niezależnie od tego ile mięsa przyjedzie na Ukrainę, to niczego nie zmieni"

- mówi na nagraniu przedstawiciel ukraińskiej straży granicznej.

Dodał też, że ma dla Rosjan dwie wiadomości - złą i dobra. Zła jest taka, że najprawdopodobniej wrócą do domu w plastikowych workach. Dobra z kolei, że ich rodziny otrzymają białą Ładę.

"Jest jeszcze inna opcja - uniknijcie mobilizacji, lub poddajcie się. Wybór jest wasz"

- stwierdził mundurowy.

 

 Źródło: Twitter, niezalezna.pl

 

#Ukraina #kontrofensywa Ukraińców #wojna na Ukrainie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo