"Najpierw przesłuchaj, potem zastrzel". Wyciekły rozmowy bandytów Putina z masakry w Buczy

Według informacji portalu SPIEGEL Federalna Służba Wywiadu (BND) przechwyciła wiadomości radiowe rosyjskich wojskowych, w których przyznają się do zabójstwa cywilów w Buczy. Z materiałów wynika również, że w okrucieństwa zaangażowani byli członkowie rosyjskich oddziałów najemnych, takich jak "Grupa Wagnera".

Facebook.com/MinistryofDefence.UA

Według informacji portalu SPIEGEL niemiecki wywiad poinformował w środę odpowiednie służby parlamentarne w Berlinie o swoich ustaleniach. "Nagrania z podsłuchów najwyraźniej całkowicie unieważniają rosyjskie zaprzeczenia".

- Mają to być wiadomości radiowe odpowiadające lokalizacji ciał znalezionych wzdłuż głównej drogi. Na przykład w jednym z komunikatów radiowych żołnierz miał opisać innemu, że on i jego koledzy zastrzelili osobę na rowerze. Zdjęcie zwłok człowieka z rowerem obiegło cały świat

 - czytamy na portalu.

W innym przekazie radiowym mężczyzna mówi: najpierw przesłuchaj żołnierzy, a potem ich zastrzel.

Z materiałów wynika również, że w okrucieństwa zaangażowani byli członkowie rosyjskich oddziałów najemnych, takich jak "Grupa Wagnera".

Według materiałów BND nie były to ani przypadkowe działania, ani działania pojedynczych żołnierzy, którzy wymknęli się spod kontroli. Wynika z nich, że żołnierze mówili o okrucieństwach tak, jakby opowiadali o swoim codziennym życiu - pisze SPIEGEL.

Po wycofaniu rosyjskich sił wojskowych w weekend w Buczy odkryto masowy grób i dziesiątki ciał cywilów leżących na ulicach. Ręce niektórych z nich były związane, na innych ciałach widać było ślady tortur - przypomina w czwartek portal. Rosyjski rząd stanowczo zaprzeczył, jakoby rosyjskie siły zbrojne były odpowiedzialne za te zbrodnie wojenne.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Komentarze (49)
Anonim 07.04.2022 14:53
Popracie w masakrach kacapów maja od faszysty Macrona, hitlerowca Scholza, złodzieja europy niderlana Rutte i tego uczciwego zyda co włada MSZ w faszystowskiej austrii. Zapomniałem o hitlerówce Merkel macochy Tuska
Anonim 07.04.2022 13:44
Jak wy widicie dalej jest wielu politykow , dla ktorych Tow. Adolf Hitler jest wzorcem do nasladowania, bez ogladania sie na jakies "spisane na papierze prawa" i lewa.
Anonim 07.04.2022 14:13
Tak, pamiętam jak towarzysz Adolf mówił "raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy!!!"
sarmata 07.04.2022 13:35
Rosja zaprzeczała zbrodni w Katyniu i do dzisiaj zaprzecza. To samo odnośnie Smoleńska.
Anonim 07.04.2022 14:00
sarmata 07.04.2022 13:35 Czytałem kiedys zakazane ksionszki to Adolf H. jak sie dowiedzial o tym bestialstwie Ruskich do jeńcow wojennych zolnierzy to nie krył swojego oburzenia, bo sam kiedys był żolniezrem w tzw. I Wojnie.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo