"Nadal barbarzyńsko atakują". Doradca prezydenta Ukrainy: Rosjanie ostrzelali we Lwowie obiekty infrastruktury

Wojska rosyjskie przeprowadziły w poniedziałek rano pięć ataków rakietowych na Lwów - poinformował mer miasta Andrij Sadowyj. Na miejsce wyjechały służby ratownicze. Trwa wyjaśnianie okoliczności ataku.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
facebook.com/UkraineUA.MFA screen

Wojska rosyjskie ostrzelały infrastrukturę cywilną Lwowa, było to "pięć mocnych uderzeń" - napisał w poniedziałek na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wcześniej władze Lwowa poinformowały o atakach rakietowych.

"Pięć mocnych uderzeń rakietowych na infrastrukturę cywilną starego europejskiego Lwowa. Rosjanie nadal barbarzyńsko atakują z powietrza miasta ukraińskie"

- napisał Podolak na Twitterze.

Wcześniej o pięciu atakach rakietowych na konkretne cele we Lwowie poinformował mer Andrij Sadowyj. Dodał, że na miejsce wyjechały służby ratownicze i trwa wyjaśnianie okoliczności ataku.

Agencja AFP przekazała relację świadka, mieszkańca południowo-zachodniej części Lwowa, który poinformował o gęstych kłębach szarego dymu, widocznych za budynkami mieszkalnymi.

Ukraińskie koleje państwowe poinformowały w poniedziałek, że we Lwowie pociski rosyjskie trafiły w rejon koło obiektów kolejowych. Nie ucierpieli pasażerowie ani kolejarze - zapewniono w komunikacie.

"Dziś rano wojska rosyjskie ostrzelały Lwów. Kilka pocisków spadło obok obiektów kolejowych. Nie ma poszkodowanych wśród pasażerów ani kolejarzy. (...) Ruch pociągów we Lwowie wznowiono, będą nieznaczne opóźnienia pociągów. Odnowimy uszkodzoną infrastrukturę"

- głosi komunikat na Telegramie.

Na dołączonym zdjęciu widać ogień i dym w budynkach na nasypie kolejowym.

Nie jest jasne, czy pociski rosyjskie uderzyły tylko w ten rejon. Wcześniej poinformowano o pięciu atakach rakietowych na Lwów.

Agencja Interfax-Ukraina, cytując komunikat kolei podała, że w rejon koło obiektów kolejowych spadła część rakiet, którymi Rosjanie ostrzelali miasto rankiem w poniedziałek.

Służby prasowe kolei zapewniły, że sytuacja na lwowskim dworcu kolejowym jest pod kontrolą i że w czasie ostrzału pasażerowie zostali skierowani do schronu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo