Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Gorąca noc na Ukrainie: Rosjanie bombardowali Stararokonstantynów, Ukraińcy odpowiedzieli atakiem na Kercz

Atak rakietowy na Kercz na okupowanym przez Rosję Krymie uszkodził dwa promy i doprowadził do zamknięcia przeprawy oraz mostu przez Cieśninę Kerczeńską wiodącego z półwyspu do Rosji – powiadomiły dziś rano ukraińskie media z powołaniem na lokalne władze okupacyjne.

Wojsko ukraińskie - zdjęcie ilustracyjne
arch. - facebook.com/AFUkraine/

Około 20 eksplozji

O uszkodzeniu promów poinformował tzw. minister transportu Krymu Nikołaj Łukaszenko, który oświadczył, że siły ukraińskie zaatakowały obiekty infrastruktury transportowej w Kerczu na wschodzie Krymu.

Podczas odpierania ataku wroga na obiekty infrastruktury transportowej w mieście Kercz dwa promy – samochodowy i kolejowy - zostały uszkodzone przez odłamki zestrzelonych pocisków - uszkodzone zostały szyby nadbudówek. Nie było ofiar wśród marynarzy i cywilów. Po oszacowaniu szkód ruch na przeprawie promowej zostanie wznowiony

– przekazał na Telegramie.

Portal Ukrainska Prawda doniósł, że po serii wybuchów Rosjanie na krótko zamknęli ruch na moście przez Cieśninę Kerczeńską, który bierze początek w Kerczu. Portal napisał także, że w mieście słychać było blisko 20 eksplozji.

To była niespokojna noc

Ukraińskie siły powietrzne poinformowały dziś rano także, że wojska rosyjskie zaatakowały w nocy cele na Ukrainie, odpalając w ich kierunku rakiety manewrujące z bombowców strategicznych Tu-95 oraz drony uderzeniowe Shahed.

Według użytkowników mediów społecznościowych jednym z celów ataków był Starokonstantynów w obwodzie chmielnickim w środkowej części kraju, gdzie znajduje się lotnisko wojskowe.

Napisał o tym m.in. ukraiński bloger o pseudonimie Nikołajewskij Waniok, który wyjaśnił, że Rosjanie uderzają w Starokonstantynów, uważając, iż lotnisko to będzie jedną z baz dla oczekiwanych przez Ukrainę samolotów F-16.

Trajektoria lotu pocisków i dronów, które uderzyły w Starokonstantynów:

Z frontu nadchodzą także wieści o grupowaniu się dużej ilości rosyjskiego wojska pod Charkowem. "Siły te obecnie nie są wystarczające do przeprowadzenia ofensywy na pełną skalę" - poinformował naczelny dowódca ukraińskiej armii gen. Ołeksandr Syrski.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Ukraina #Rosja #Starokonstantynów #Charków #Kercz #most Kerczeński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo